Zaloguj się

GXO zostało partnerem Uniwersytetu Łódzkiego

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Edukacja

GXO Logistics, Inc. (NYSE: GXO), największy na świecie operator logistyki kontraktowej ogłosił dzisiaj nawiązanie współpracy z Uniwersytetem Łódzkim w ramach programu „Akademia Kariery”, którego celem jest zapoznawanie studentów z branżą logistyczną.

– Nowe partnerstwo z Uniwersytetem Łódzkim rozszerza nasze możliwości dzielenia się wiedzą i prezentowania szans rozwoju zawodowego w logistyce dla najzdolniejszych studentów w Polsce – powiedziała Joanna Borkowska-Iwanek, Dyrektorka HR GXO na Polskę i Czechy – Cieszymy się na współpracę z Uniwersytetem Łódzkim, którego studenci będą poznawać ciekawą i dynamiczną branżę łańcucha dostaw oraz przygotowywać się do budowania kariery. GXO posiada w okolicy Łodzi pięć centrów logistycznych obsługujących klientów z obszaru FMCG i DIY, gdzie kobiety pełnią funkcję dyrektorki centrum oraz obejmują wiele stanowisk kierowniczych, co ilustruje zaangażowanie GXO w różnorodność. Inwestujemy także w technologię i automatykę wykorzystując nasze wiodące w branży doświadczenie i wiedzę, do tworzenia atrakcyjnego miejsca pracy.

„Akademia Kariery” została opracowana przez dział Operacji oraz dział HR GXO w Polsce w celu zwiększania możliwości edukacyjnych i zawodowych. Firma rozpoczęła program na początku 2022 roku we współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie i Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Od tego czasu z sukcesem zorganizowano dla studentów wykłady online i stacjonarne, wizyty i staże w centrach logistycznych GXO oraz różne możliwości rekrutacji. GXO zostało również partnerem kierunku Zarządzanie Projektami Logistycznymi.

– Bardzo cieszymy się z partnerstwa z GXO. Ta współpraca pomoże nam wzmocnić nasz kierunkowy wieloletni projekt – „Akademia Praktyka Logistyka”, w ramach którego studenci poznają praktyczne aspekty logistyki. Razem będziemy wspierać naszych studentów w rozwijaniu umiejętności niezbędnych logistykom i pokazywać im możliwości kariery, co jest szczególnie istotne w czasach, gdy wysoce wydajne i odporne łańcuchy dostaw są coraz bardziej krytyczne dla globalnej gospodarki. Podpisana umowa pokazuje również rosnące znaczenie budowania sieci kontaktów na płaszczyźnie uczelnia wyższa - biznes – powiedziała dr hab. Agnieszka Bukowska – Piestrzyńska, profesor Uniwersytetu Łódzkiego oraz Kierownik Katedry Logistyki i Innowacji.

GXO działa w Polsce od 2006 roku i zatrudnia ponad 2 900 pracowników w 15 centrach logistycznych w całym kraju. Firma wspiera swych pracowników w rozwijaniu ich pełnego potencjału. Centralne położenie Łodzi stanowiącej ważny węzeł komunikacyjny, czyni ją idealną lokalizacją dla magazynów logistycznych.

Czytaj także:
Girteka w Polsce rozwija działania zwiększające bezpieczeństwo i komfort pracy kierowców
Roboty zabezpieczą magazyny GXO
Politechnika Poznańska i Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych będą współpracować na rzecz elektromobilności

Zaloguj się by skomentować