Zaloguj się

Volvo dostarcza 20 elektrycznych samochodów ciężarowych firmie DFDS

Volvo Trucks dostarcza 20 w pełni elektrycznych ciężkich samochodów ciężarowych firmie logistycznej DFDS w Göteborgu w Szwecji. Dostawa stanowi część większego zamówienia, w sumie obejmującego 125 elektrycznych samochodów ciężarowych, które firma DFDS złożyła w firmie Volvo. Część nowej floty pojazdów elektrycznych będzie wykorzystywana do transportu towarów do i z zakładu montażowego Volvo Trucks w Göteborgu.

DFDS, największa zintegrowana firma spedycyjno-logistyczna w Europie Północnej, złożyła jedno z największych w historii zamówień na elektryczne samochody ciężarowe Volvo — 125 modeli Volvo FM Electric. Obecnie 20 z tych ciężarówek debiutuje w ruchu komercyjnym.

Czternaście ciężarówek, ładowanych przy użyciu ekologicznej energii elektrycznej, będzie zapewniało transport do i z fabryki ciężkich samochodów ciężarowych Volvo na obrzeżach Göteborga. Inicjatywa ta stanowi ważny krok na drodze do osiągnięcia celu Volvo Trucks w zakresie zrównoważonego rozwoju, jakim jest zapewnienie łańcucha dostaw w 100% wolnego od paliw kopalnych do 2040 r. Ponadto cztery z 20 ciężarówek dostarczonych firmie DFDS są wykonane ze stali wolnej od paliw kopalnych.

– Głęboko wierzymy w dawanie przykładu, a rozpoczęcie używania ciężarówek o zerowej emisji spalin w naszym własnym przepływie towarów jest ważną częścią naszej strategii tworzenia światowej klasy, zrównoważonego systemu transportowego. Jestem naprawdę dumny, że mamy DFDS jako partnera w tej podróży – wyjaśnia Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Wprowadzenie elektrycznych samochodów ciężarowych o zerowej emisji spalin jest częścią ambicji firmy DFDS, aby do 2050 r. osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla.

– Zastąpienie naszych konwencjonalnych samochodów ciężarowych z silnikiem Diesla pojazdami alternatywnym, takimi jak Volvo FM Electric, będzie miało znaczący wpływ na emitowaną ilość dwutlenku węgla. Ale ten wysiłek wymaga znacznie więcej, niż inwestycji finansowych. Aby urzeczywistnić nasze ambicje klimatyczne, ważna jest współpraca z dostawcami energii i liderami branży, takimi jak Volvo Trucks. Transformacja wymaga odpowiedniej infrastruktury i współpracy w różnych obszarach społeczeństwa. Nie da się tego osiągnąć działając w pojedynkę – mówi Niklas Andersson, wiceprezes wykonawczy i szef działu logistyki w firmie DFDS.

Odkąd Volvo Trucks rozpoczęło produkcję w pełni elektrycznych samochodów ciężarowych w 2019 roku, firma sprzedała ponad 4300 elektrycznych samochodów ciężarowych w ponad 38 krajach na całym świecie. Obecnie Volvo oferuje najszerszą gamę produktów w branży, obejmującą sześć modeli elektrycznych produkowanych seryjnie, przeznaczonych do najróżniejszych rodzajów transportu w miastach i między miastami. Globalnym celem Volvo Trucks jest, aby w 2030 roku 50% wszystkich nowych samochodów ciężarowych, które sprzedaje, stanowiły pojazdy elektryczne.

Czytaj także:
XPO kupuje 100 elektrycznych pojazdów ciężarowych od Renault Trucks
Dynamiczny rozwój Volvo na rynku elektrycznych samochodów ciężarowych
DB Schenker wprowadza na drogi prototypową ciężarówkę Volta Zero

Zaloguj się by skomentować