Zaloguj się

Prologis Park Warsaw-Żerań prawie cały wynajęty

  •  Oprac. M.T
  • Kategoria: Logistyka

Choć budowa budynku DC2 w Prologis Park Warsaw-Żerań zakończyła się w październiku 2022 roku, a pierwsi klienci wprowadzili się już w listopadzie, to lista najemców jest już prawie zamknięta. W tym obiekcie typu Small Business Unit (SBU) do wynajęcia pozostał już tylko jeden moduł o powierzchni 4000 m2. To idealne rozwiązanie dla firm szukających nowoczesnej, a przy tym elastycznej powierzchni magazynowej lub produkcyjnej położonej w strategicznej, miejskiej lokalizacji.

Najnowszy budynek Prologis w Warszawie o powierzchni całkowitej 11 000 moferuje moduły już od 600 mpowierzchni magazynowej z biurami o wielkości od 100 m2, które w zależności od potrzeb klienta można łączyć i powiększać.

Budynek DC2 wyróżnia się szerokimi możliwościami dostosowania wielkości i charakteru powierzchni do indywidualnych wymagań najemców i specyfiki prowadzonej przez nich działalności. Dlatego wśród najemców znalazły się takie firmy jak m.in. Shim-Pol, firma z branży analitycznej czy GT Holding - operator logistyczny wiodącej sieci spożywczej.

Nowo powstały budynek jest pierwszym magazynem Prologis w Polsce, któremu technologia Building Information Modeling (BIM) towarzyszy już od początku jego projektowania. W budynku zastosowano także rozwiązania, które skutecznie pomagają klientom w redukcji ich śladu węglowego, a przy tym zmniejszają koszty eksploatacji. Termoizolacyjność powyżej wymagań warunków technicznych oraz żelbetowa konstrukcja ograniczają koszty związane z ogrzewaniem, a system smart meteringu do zdalnej kontroli zużycia mediów pozwala na efektywne zarządzanie mediami. Ponadto rozliczenie mediów odbywa się na podstawie stałych cen energii i gazu rozliczanych w systemie Clear Lease.

– Jak wynika z ostatnich badań łatwa dostępność parku logistycznego dla pracowników jest istotna dla 90% firm. Prologis Park Warsaw-Żerań, dzięki bliskości Trasy Toruńskiej, zapewnia wygodny dojazd, także komunikacją miejską – kilkoma liniami tramwajowymi, autobusami, a także metrem. Do drugiej linii metra wystarczy dojechać jeden przystanek tramwajem. W pobliżu parku znajdują się tereny rekreacyjne z boiskiem, basenem i lodowiskiem, oraz centrum handlowe i hotel. Ponadto pracownicy mogą korzystać z plenerowych biblioteczek Prologis Book Box czy stacji naprawy rowerów – mówi Jarosław Bicki, Development Manager w Prologis.

Dla większego bezpieczeństwa oraz lepszego samopoczucia pracowników obiekt oświetla najwyższej jakości system LED. Budynek jest tak zaprojektowany, by na życzenie klienta można było zamontować świetliki, które zapewnią do 12,5% naturalnego światła. Z kolei czujniki ruchu w pomieszczeniach socjalnych pomagają zmniejszyć koszty oświetlenia. Zwiększona nośność dachu zapewnia podstawę pod systemy fotowoltaiczne, a solary służą m.in. do podgrzewania wody w biurach.

Czytaj także:
MDC² stawia na proekologiczny Park Łódź South
Rekordowy wzrost czynszów nieruchomości logistycznych – raport Prologis
Oficjalna inauguracja współpracy FM Logistic i Royal Canin w Niepołomicach

Zaloguj się by skomentować