Zaloguj się

TruKKer przejmuje BlackBuck Poland

TruKKer, największy przewoźnik transportu lądowego w regionie MENA (Bliski Wschód i Afryka Północna), nabył 100% udziałów BlackBuck Poland Sp. z o.o., zwiększając w ten sposób zasięg operacyjny. Mając oddziały w Polsce i Kazachstanie, TruKKer planuje kolejne etapy rozwoju logistyki z Turcji do krajów UE i WNP.

Na początku 2023 roku TruKKer Group nabyła 100 udziałów BlackBuck Poland Sp. z o.o., która została przemianowana na TruKKer Europe Sp. z o o. TruKKer to firma z siedzibą w Rijadzie założona w 2016 roku. Wykorzystuje technologię czasu rzeczywistego do świadczenia usług transportu naziemnego, które obsługują złożone i krytyczne łańcuchy dostaw w regionach MENA, Turcji i WNP. Jej oparte na chmurze rozwiązania transportowe obejmują kompleksowe procesy i oferują pełny portfel usług dla spedytorów, przewoźników i firm. Ogromna pula danych i platforma oparta na sztucznej inteligencji pozwala na optymalizację procesów.

TruKKer Turcja działa jako strategiczne centrum operacji firmy w Europie i WNP. O imponującym sukcesie TruKKera w Turcji świadczy 5-krotny wzrost wolumenu przeładunków w ciągu jednego roku. Od otwarcia biura w Kazachstanie w październiku 2022 r. TruKKer rozwija się tam agresywnie, podwajając wolumen przesyłek miesiąc do miesiąca do dnia dzisiejszego.

TruKKer współpracuje z ponad 750 klientami B2B, w tym renomowanymi firmami z różnych branż, np. FMCG, handel detaliczny, metale, petrochemia, czy ropa i gaz. Posiada największą sieć przewoźników w regionie, obejmującą ponad 55.000 ciężarówek obsługujących 3 kontynenty, 9 krajów i ponad 100 szlaków handlowych dla krajowego i transgranicznego ruchu towarowego. Firma TruKKer zainwestowała również znaczne środki w innowacje, aby chronić środowisko i przyczynić się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju regionu poprzez redukcję emisji CO2.

Po sukcesie na rynkach Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej, przejęcie przez TruKKer firmy BlackBuck Poland Sp. z o o. zaznacza wejście na polski i europejski rynek transportu lądowego. Oczekuje się, że najnowocześniejsza technologia i pakiet produktów firmy zrewolucjonizują europejski łańcuch wartości w transporcie. Zespół zarządzający TruKKer składa się z doświadczonych profesjonalistów z różnych branż i jest zaangażowany w tworzenie trwałej wartości dla akcjonariuszy, pracowników w Polsce i ekosystemu logistycznego w Europie.

O platformie TruKKer

TruKKer to największa spedycja cyfrowa w regionie MENA. To cyfrowa sieć towarowa, która integruje popyt i podaż dla usług transportu lądowego. Sieć bazuje na analizie danych w czasie rzeczywistym zapewniając niezawodność, przejrzystość i oszczędności dla nadawców i tysięcy przewoźników. Firma zajmuje wiodącą pozycję w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Egipcie i krajach sąsiednich wraz z ugruntowaną obecnością w Turcji - oferując możliwość obsługi ponad 45 000 ciężarówek z tysiącami operacji tygodniowo w całym regionie. Od listopada 2022 r. TruKKer rozszerzył swoją działalność na Kazachstan oraz Polskę.

Czytaj także:
DACHSER przejmuje firmę Muller, holenderskiego dostawcę usług logistycznych dla branży spożywczej
GXO wzmacnia operacje logistyczne marki Currys
ID Logistics przejmuje obsługę operacyjną dla Auchan w centrum dystrybucji w Lędzinach

Zaloguj się by skomentować