Zaloguj się

DACHSER przejmuje lokalnego spedytora z Australii i Nowej Zelandii

Przejęcie ACA International, spedytora lotniczego i morskiego, poszerza sieć DACHSER Air & Sea Logistics (ASL) o sześć lokalizacji w Australii i Nowej Zelandii.

Dachser przejął firmę ACA International z siedzibą w Melbourne, w Australii. Dzięki transakcji (lub akwizycji) własna sieć frachtu lotniczego i morskiego Dachser obejmuje również Australię i Nową Zelandię. To kraje nie tylko silne gospodarczo, ale również ściśle połączone z Azją, Europą i Ameryką Północną.

ACA International zatrudnia 56 osób.W 2021 roku osiągnęła przychód w wysokości około 75 mln euro. Firma została założona w 1982 roku i zajmuje się spedycją lotniczą i morską. Zapewnia swoim klientom w Australii i Nowej Zelandii zintegrowane usługi transportu międzynarodowego. ACA International kładzie duży nacisk na jakość, wiedzę, innowacyjność i współpracę, do czego wykorzystuje najnowsze technologie informacyjne.

– To przejęcie pozwala Dachser Air & Sea Logistics kontynuować ścieżkę wzrostu, a dzięki dodaniu Australii i Nowej Zelandii wypełnić lukę w globalnej sieci naszych własnych lokalizacji. Oznacza to, że możemy zaoferować naszym klientom stały dostęp do dynamicznie rozwijających się rynków gospodarczych, z atrakcyjnymi uwarunkowaniami lokalnymi i wysokim poziomem inwestycji – mówi Edoardo Podestà, COO ASL and Managing Director ASL APAC w DACHSER.

Główna siedziba firmy mieści się w australijskim Melbourne, a dwa dodatkowe biura znajdują się w Sydney i Brisbane. ACA International ma także trzy biura w Nowej Zelandii - w Auckland, Wellington i Hamilton. Firma posiada dodatkowy oddział w Kansas City, w Stanach Zjednoczonych. Jest również obecna w regionie Wielkich Chin. Lokalizacje w Chinach nie są częścią przejęcia. Dachser obsługuje swoich klientów w Chinach z własnych lokalizacji od 2003 roku.

Kontynuacja ścieżki wzrostu

Przez ostatnie 14 lat ACA International była prowadzona/kierowana przez doświadczonych specjalistów w dziedzinie logistyki transportu lotniczego i morskiego, Adama Cruttendena, Glenna Halla, Marka Weeksa i Herveya Grahama. Po przejęciu rolę Dyrektora Zarządzającego (Managing Director) ASL Oceania obejmie Adam Cruttenden.

Czytaj także:
GEFCO staje się CEVA Logistics
DACHSER planuje zeroemisyjne dostawy w kolejnych dziesięciu miastach
GXO przejmuje firmę Clipper Logistics

Zaloguj się by skomentować