Zaloguj się

Francepol zamawia 100 naczep od Wielton

Firma specjalizująca się w krajowym i międzynarodowym transporcie PTH Francepol Sp. z o.o. w styczniu 2023 roku zamówiła 100 naczep u wieluńskiego producenta. Kontrakt dotyczy wyprodukowania 50 szt. standardowych naczep kurtynowych Curtain Master i 50 naczep kurtynowych Curtain Master Mega w 2023 roku. Pierwsza cześć zamówienia ma zostać odebrana w marcu, a pozostała w maju bieżącego roku.

Naczepy Curtain Master w wersji standardowej oraz Mega mogą służyć do transportu towarów każdego rodzaju. Ulepszona, wzmocniona konstrukcja, zwiększona szczelność czy dodatkowe uchwyty umożliwiają przewóz towarów luzem, na paletach lub w opakowaniach zbiorczych. Pojazdy cechuje niska masa własna, szybko rozsuwalna plandeka, a także możliwość otwarcia dachu w dwóch kierunkach. Ulepszona konstrukcja plandeki czy nowoczesne elementy korony dachu uszczelniają przestrzeń ładunkową, zabezpieczając towar przed zawilgoceniem. Bezpieczeństwo towaru zapewniają profil przypodłogowy i listwa zabezpieczająca ładunek. Konstrukcje naczep oparte są na nowoczesnej technologii spawania hybrydowego, co gwarantuje trwałe i precyzyjne spoiny. Waga naczepy Curtain Master została zredukowana, a w dodatkowej opcji wyposażenia możliwe jest zamontowanie roll stopu i systemu zabezpieczenia ładunku pionowego VL. Powierzchnia ładunkowa naczepy Curtain Master Mega pozwala na transport towaru o wysokości 3 m, dzięki obniżeniu poziomu ramy i zawieszenia. Wykorzystywana w szczególności w przemyśle motoryzacyjnym i tam, gdzie niezbędna jest duża pojemność załadunkowa. W standardowym wyposażeniu dostępne są osie SAF 19,5’.

– Cieszymy się, że tak doświadczona firma jak Francepol Sp. z o.o. ponownie zdecydowała się powiększyć swoją flotę o nasze pojazdy. Naczepy Curtain Master tak jak wszystkie produkty marki Wielton są wyposażone w komponenty od czołowych producentów. To, że kontrahenci wracają po nasze produkty potwierdza ich najwyższą jakość i niezawodność. Dbamy o każdy szczegół w trosce o zadowolenie i bezpieczeństwo klienta. Nieustannie pracujemy nad zwiększeniem mocy produkcyjnych, aby jeszcze efektywniej realizować zlecenia. Łącznie 100 naczep kurtynowych wyprodukowanych dla spółki Francepol już w maju opuści nasze zakłady produkcyjne i wyruszy w trasę – powiedział Przemysław Skrivanek, Dyrektor Sprzedaży Flotowej Wielton S.A.

PTH Francepol Sp. z o.o. specjalizuje się w transporcie ciężarowym i spedycji na terenie Unii Europejskiej oraz w krajach leżących w strefie Schengen. Kierowcy spółki najczęściej przewożą towary drobnicowe i całopojazdowe. Obecnie firmę tworzy wyspecjalizowana kadra 600 osób. To doświadczony przewoźnik z 30 letnim stażem. Rocznie realizuje około 80 000 zleceń, przy flocie składającej się z blisko 500 zróżnicowanych pojazdów ciężarowych.

– Jako firma o ugruntowanej pozycji na rynku, potrzebujemy pojazdów sprawdzonych, trwałych i niezawodnych. Zależy nam, aby nasi partnerzy biznesowi dodatkowo posiadali rozbudowaną paletę usług serwisowych oraz wsparcie techniczne. To wszystko znajdujemy już od kilku lat u wieluńskiego producenta. Stale rozwijamy swoją ofertę, aby sprostać indywidualnym oczekiwaniom klientów. Dzięki nowym, uniwersalnym naczepom Curtain Master od Wielton S.A. będziemy mogli w jeszcze większym zakresie dostosowywać się do potrzeb usługobiorców, a także przewozić jednym transportem więcej ładunków. Tak duże zamówienie mogliśmy powierzyć tylko sprawdzonemu producentowi – mówi Artur Nowacki, Dyrektor Generalny PTH Francepol Sp. z o.o.

To kolejne zamówienie realizowane przez Wielton S.A. dla tego kontrahenta. W ciągu 9 letniej współpracy wieluński producent dla firmy Francepol wyprodukował 318 produktów, w tym 58 naczep kurtynowych i 130 zestawów przestrzennych (130 przyczep ciężarowych i 130 zabudów samochodów ciężarowych).

Czytaj także:
Polskie firmy transportowe reagują na zmiany przepisów w UK. Część planuje wycofanie się z brytyjskiego rynku
Grupa Wielton stawia na SAP
Partnerstwo Girteki i Chereau na rzecz zrównoważonego transportu drogowego w temperaturze kontrolowanej

Zaloguj się by skomentować