Zaloguj się

TOP 10 największych sklepów internetowych w Polsce

 •  Artykuł Partnera
 • Kategoria: E-gospodarka

Na pytanie o największy sklep internetowy w Polsce, większość osób z pewnością wskaże Allegro i będzie mieć całkowitą rację. Według rozmaitych rankingów jest to zdecydowanie lider rynku e-commerce w Polsce. Dowiedz się, które sklepy www są w Polsce największe i jak założyć własny sklep online. Kto wie, być może kiedyś dołączyć do grona gigantów branży e-commerce. Zaczynajmy!

 

 Oto lista TOP 10 największych sklepów internetowych w Polsce:

 1. Allegro - największy polski portal aukcyjny oraz platforma handlowa dla sprzedawców.
 2. Ceneo - platforma do porównywania cen, oferująca szeroką gamę produktów z różnych kategorii.
 3. RTV Euro AGD - sklep internetowy z szeroką gamą produktów związanych z elektroniką użytkową i RTV.
 4. Empik - internetowy sklep multimedialny oferujący książki, filmy, muzykę, gry oraz gadżety związane z kulturą.
 5. Media Expert - sklep internetowy oferujący szeroki wybór sprzętu RTV, AGD, telewizorów, laptopów oraz innych urządzeń elektronicznych.
 6. Morele - sklep internetowy oferujący szeroki wybór sprzętu elektronicznego, komputerowego i gamingowego.
 7. Decathlon - sklep internetowy oferujący szeroką gamę produktów sportowych i outdoorowych.
 8. Zalando - sklep internetowy oferujący odzież, obuwie oraz akcesoria modowe.
 9. eobuwie.pl - sklep internetowy oferujący szeroką gamę obuwia dla kobiet, mężczyzn i dzieci.
 10. OleOle! - sklep internetowy oferujący szeroki wybór produktów elektronicznych, AGD, RTV oraz rozrywki i sportu.

Warto zaznaczyć, że ranking ten może ulegać zmianom w zależności od aktualnych trendów zakupowych i ofert poszczególnych sklepów internetowych.


Czy mały sklep internetowy ma szansę konkurować z największymi? Jak to robić?
Tak, mały sklep internetowy ma szansę konkurować z największymi, ale wymaga to odpowiedniej strategii i działań marketingowych. Oto kilka sposobów, które mogą pomóc w konkurowaniu z największymi sklepami internetowymi:

Skupienie się na unikalnej ofercie produktów. Jeśli mały sklep internetowy ma unikalną ofertę produktów, to może przyciągnąć klientów, którzy nie znajdą ich w większych sklepach. Warto zastanowić się, jakie są potrzeby klientów i jak można je zaspokoić.

Budowanie relacji z klientami. Małe sklepy internetowe mogą mieć przewagę nad większymi w zakresie kontaktu z klientami. Warto dbać o relacje z klientami poprzez udzielanie szybkich odpowiedzi na pytania i prośby, oferowanie dodatkowych usług, takich jak darmowa dostawa czy rabaty dla stałych klientów.

Lokalna reklama. Mały sklep internetowy może skorzystać z lokalnej reklamy, na przykład poprzez reklamę w lokalnej gazecie, na bilbordach czy w radiu. Takie działania pomogą zwiększyć zasięg sklepu wśród klientów z danej okolicy.

Aktywność na mediach społecznościowych. Korzystanie z mediów społecznościowych, takich jak Facebook czy Instagram, pozwala na dotarcie do potencjalnych klientów i zbudowanie z nimi relacji. Warto regularnie publikować ciekawe treści, takie jak porady czy zdjęcia produktów.

Optymalizacja strony internetowej. Ważne jest, aby strona internetowa była szybka, łatwa w nawigacji i przyjazna dla użytkowników. Dobra optymalizacja strony internetowej pozwoli na lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania i przyciągnie więcej klientów.

Regulamin sklepu internetowego. Ważne jest również to, aby zadbać o kwestie prawne, czyli posiadać aktualny, zgodny z prawem, regulamin sklepu www i politykę prywatności RODO. Możesz w tym celu skorzystać ze sprawdzonych generatorów regulaminów, dostosowanych pod konkretną branżę. Na stronie Kreatora Legal Geek: https://kreator.legalgeek.pl/regulamin-sklepu-internetowego/ znajdziesz informacje na temat aktualnych wymogów oraz stworzysz prawidłowy regulamin dla swojego sklepu www.


Co muszę mieć od strony technicznej aby prowadzić sklep internetowy?
Prowadzenie sklepu internetowego wymaga pewnych elementów technicznych. Oto podstawowe elementy, które są potrzebne do uruchomienia sklepu internetowego:

Hosting - jest to usługa, która pozwala na przechowywanie plików strony internetowej na serwerze i udostępnienie jej dla użytkowników Internetu. W przypadku sklepu internetowego zalecany jest hosting dedykowany, który pozwala na szybsze działanie sklepu.

Nazwa domeny - jest to adres internetowy, pod którym dostępna jest strona internetowa. Nazwa domeny powinna być związana z nazwą sklepu lub oferowanymi produktami.

System zarządzania treścią - CMS (Content Management System) to oprogramowanie, które pozwala na zarządzanie zawartością strony internetowej bez potrzeby znajomości programowania. W przypadku sklepu internetowego najlepiej wybrać CMS, który jest dedykowany dla e-commerce, np. WooCommerce, PrestaShop czy Magento.

Bezpieczeństwo - sklep internetowy musi być bezpieczny, aby klienci mogli bezpiecznie dokonywać zakupów. Wymagana jest instalacja certyfikatu SSL, który szyfruje połączenie między serwerem a przeglądarką klienta.

System płatności - aby klienci mogli dokonywać płatności za produkty, sklep internetowy musi mieć zintegrowany system płatności. W Polsce najpopularniejsze są takie systemy jak Przelewy24, PayU czy PayPal.

Wsparcie techniczne - ważne jest, aby sklep internetowy miał dostępne wsparcie techniczne, w razie jakichkolwiek problemów z funkcjonowaniem sklepu.

Ważne jest, aby mały sklep internetowy miał jasno określoną strategię i działał konsekwentnie, aby przyciągnąć i zadowolić klientów. Konkurencja na rynku e-commerce jest duża, ale z odpowiednią strategią i działaniami marketingowymi mały sklep internetowy może konkurować z największymi. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy do lektury artykułu: https://www.studentnews.pl/s/25/6282-Newsy-HI-Tech-komputery-internet/5592847-Sklep-internetowy-co-powinien-wiedziec-kazdy-poczatkujacy.htm

 

Powyższe elementy są podstawą, jednak w przypadku sklepu internetowego zalecane jest skorzystanie z usług specjalistycznych firm, które zajmują się projektowaniem, wdrażaniem i utrzymaniem sklepów internetowych.

Zaloguj się by skomentować