Zaloguj się

GXO Direct  rozwiązaniem w zakresie magazynów współdzielonych

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

GXO Logistics, ogłosił w marcu 2023 globalną ekspansję GXO Direct, swojego rozwiązania w zakresie magazynów współdzielonych, które oferuje natychmiastowy dostęp do wysokiej jakości powierzchni, technologii i usług po niższych kosztach. Dzięki połączeniu możliwości, zasobów i doświadczenia GXO i firmy Clipper przejętej w 2022 roku, GXO stworzyło najbardziej atrakcyjną ofertę powierzchni współdzielonych dostępną w Wielkiej Brytanii.

– Teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej firmy szukają oszczędności, elastyczności i doświadczonego partnera, który przyspieszy ich rozwój, zapewniając jednocześnie wyjątkową obsługę klienta. Wszystkie firmy, zarówno te, które dopiero rozpoczynają działalność, jak i te z ugruntowaną pozycją rynkową, potrzebują wydajności, technologii i doświadczenia, które będzie napędzać ich rozwój przy jednoczesnej minimalizacji kosztów operacyjnych. Każdego dnia spełniamy te potrzeby dzięki GXO Direct. Magazyny współdzielone ułatwiają prowadzenie biznesu. – powiedział Bill Fraine, Dyrektor Handlowy GXO.

GXO Direct w Wielkiej Brytanii

GXO Direct to atrakcyjne rozwiązanie w zakresie magazynów współdzielonych dostępne w Wielkiej Brytanii, z wiodącą technologią i niezrównanymi możliwościami, w tym szybką realizacją zamówień, zarządzaniem zwrotami i bezpośrednim kontaktem z klientem, a wszystko to przy niskich kosztach. GXO Direct pomaga również firmom rozszerzyć sprzedaż na nowe kanały, w tym handel e-commerce, a współdzielenie zasobów pomaga osiągnąć korzyści skali, zmniejszyć koszty, zminimalizować wpływ na środowisko i zapewnić lepszą obsługę klienta.

– Łącząc magazyny współdzielone GXO i Clipper, stworzyliśmy jedno z najbardziej elastycznych rozwiązań magazynowych w Wielkiej Brytanii. Nasze rozbudowane magazyny dostępne na życzenie zapewniają płynny dostęp do przestrzeni i usług premium, których klienci szukają aktualnie na rynku, aby szybko wprowadzić nowe produkty lub po prostu wspierać swój rozwój – powiedział Gavin Williams, Dyrektor Zarządzający GXO na Wielką Brytanię i Irlandię.

Clare Davies, który wcześniej pełnił funkcję zastępcy dyrektora operacyjnego Clipper, będzie kierować nowym oddziałem GXO Direct w Wielkiej Brytanii i Irlandii. GXO Direct w Wielkiej Brytanii obejmuje obecnie 30 lokalizacji w całym kraju i obsługuje firmy każdej wielkości z różnych sektorów, w tym Liberty's of London, Sosandar, Fujitsu i wiele innych.

– GXO Direct połączyło najlepsze osiągnięcia firm GXO i Clipper, wykorzystując doświadczenie i globalny zasięg, które pozwalają markom rosnąć ze zwinnym podejściem dostosowanym do firm każdej wielkości. Usuwając koszty i złożoność, sprawiamy, że wszystko staje się prostsze, służąc jako sklep z jednym miejscem, zapewniając całą przestrzeń, usługi o wartości dodanej i wiodącą technologię, której firmy potrzebują, aby się rozwijać, jednocześnie przekraczając oczekiwania swoich klientów. – powiedziała Clare Davies.

GXO Direct w Wielkiej Brytanii oferuje następujące korzyści i możliwości:

  • Elastyczna przestrzeń: usługi na życzenie, których skala rewidowana jest w górę lub w dół to idealne rozwiązanie na czas sezonowych szczytów zamówień, z zapewnieniem przejrzystych, dostosowanych cen i ogólnokrajowego zasięgu.
  • Szybkie start operacji: rozwiązania szyte na miarę, z łatwym podpięciem do systemu dzięki dedykowanemu zespołowi ekspertów, możliwe do uruchomienia w ciągu kilku tygodni.
  • Efektywność kosztowa: współdzielony dostęp do technologii i zasobów pozwala obniżyć koszty.
  • Naprawy/przywracanie pełnej wartości produktów: drobne naprawy pozwalają przywrócić produkty do sprzedaży w celu optymalizacji zysków oraz realizacji celów zrównoważonego rozwoju.
  • Zarządzanie zwrotami: zwinne, opłacalne rozwiązanie, które pomaga zmaksymalizować wartość zwracanych przedmiotów i zwiększyć efektywność operacyjną.
  • W Wielkiej Brytanii, GXO Direct daje klientom dostęp do usług detalicznych GXO, takich jak:

Clicklink: opcja dostawy następnego dnia dla sprzedawców detalicznych B2B oferujących usługi typu "kliknij i odbierz".

Obsługa techniczna: dostęp do usług wiodącego brytyjskiego specjalisty w zakresie logistyki zwrotów dla sprzedawców i producentów elektroniki

GXO Direct zostało wprowadzone w USA w 2018 roku i od tej pory dynamicznie się rozwija wzbogacając o kolejne m2 powierzchni magazynowej każdego roku. Główne zalety GXO Direct w Ameryce Północnej wynikają z dostępu do strategicznej sieci obejmującej główne rynki w USA i Kanadzie, które umożliwiają dostawę następnego dnia w dowolnym miejscu w całym kraju.

Czytaj także:
Paczka z Polski – wyzwania e-sklepów wchodzących na rynki Europy Środkowo-Wschodniej
GXO wprowadza innowacje w procesie wydawania towaru z zastosowaniem autonomicznych robotów mobilnych
Największe polskie firmy nie wyznaczają sobie celów ograniczania lotów służbowych

Zaloguj się by skomentować