Zaloguj się

Rossmann rozbudował magazyn w Grudziądzu

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Centrum Dystrybucji Rossmanna w Grudziądzu zwiększyło swoją powierzchnię o 11230 m.kw. Po rozbudowie magazyn dysponuje 35460 m.kw. i zatrudnia 560 pracowników.

Nasze nowoczesne CD w Grudziądzu jest zapleczem logistycznym dla drogerii Rossmann w Polsce północnej. Wystartowało w 2012r., ale ze we względu na dynamiczny rozwój naszych drogerii – obecnie 1670 w całej Polsce – w ubiegłym roku zapadła decyzja o jego rozbudowie. Budowa zaczęła się w kwietniu 2022r. i potrwała niespełna 12 miesięcy (przekazanie terenu Generalnemu Wykonawcy 4 kwietnia 2022, zakończenie budowy 20 marca 2023r).

– Naszym zadaniem jako logistyki jest wspieranie rozwoju firmy. Bywa to dużym wyzwaniem, ponieważ w Rossmannie sprzedaż rośnie bardzo dynamicznie. Co za tym idzie, potrzebujemy coraz większych możliwości w zakresie optymalizacji wysyłki towaru do drogerii, tak aby zapewnić jak najlepszy poziom obsługi naszych klientów. Inwestycja w Grudziądzu na pewno nam to ułatwi. Naszym kolejnym celem była poprawa warunków pracy naszych pracowników. Zależało nam, by pracowało im się łatwiej i zdecydowanie bardziej ergonomicznie. – mówi Rafał Makarski, Dyrektor Działu Logistyki w Rossmannie.

Grudziądzki magazyn jest manualny, bez automatyki. Hala jest chłodzona, ponieważ coraz więcej artykułów wymaga składowania w temperaturze pokojowej również podczas upałów.

Aby zapewnić w nowej, dobudowanej hali lepsze warunki pracy oraz zmniejszyć zużycie energii zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe (posadzka ogrzewana jest ciepłą wodą przepływającą systemem rur znajdujących się pod nią). Zastosowaliśmy także oświetlenie led, zużywające w porównaniu z tradycyjnym, znacząco mniej energii. Rozbudowaliśmy budynek socjalny z szatniami, który będzie miał 1775 m.kw (dodaliśmy 318 m.kw).

– To duża inwestycja, nie tylko ze względu na skalę: dobudowaliśmy i wyposażyliśmy ponad 11 000 m2 powierzchni użytkowej, zastosowaliśmy nowoczesne rozwiązania, które zaspakajają nasze, wciąż rosnące potrzeby i spełniają wysokie wymogi ubezpieczycieli. Za nami miesiące wytężonej pracy, tym bardziej, że jednocześnie realizowaliśmy bliźniaczą rozbudowę naszego Centrum Dystrybucyjnego w Pyskowicach na Śląsku – mówi Andrzej Podobas, Kierownik Działu Inwestycji i Nowych Otwarć w Rossmannie.

– Równolegle z rozbudową zajęliśmy się także starszą częścią hali. Powiększyliśmy szatnię, odświeżyliśmy zaplecze socjalne, na nowo wyposażyliśmy miejsca pracy, kupiliśmy więcej roślin. Zainwestowaliśmy także w maszyny, które przekładają się na komfort i bezpieczeństwo pracy. Mamy coraz większą flotę wózków magazynowych, a te starsze wymieniliśmy na nowe – dotyczy to również wózków z unoszoną kabiną operatora, które są naszą dumą, bo niewiele magazynów w Polsce takimi dysponuje. Wymieniliśmy też większość urządzeń typu skanery, komputery, monitory czy bardziej specjalistyczne, jak np. Pick by Voice, czyli taki podręczny sprzęt, który pomaga w kompletacji towaru „słuchający” komend głosowych. Innymi słowy, dołożyliśmy wszelkich starań, by starsza część magazynu standardem, komfortem i nowoczesnością technologiczną nie odbiegała od tej nowej – mówi Maciej Dondelewski, Dyrektor Centrum Dystrybucyjnego w Grudziądzu.

Czytaj także
Dealz uruchomił swoje pierwsze Centrum Dystrybucyjne w Polsce
LPP Logistics rozwija autorską platformę Control Tower do zarządzania globalnym łańcuchem dostaw
Ostatni budynek w Poznań Airport Logistics Centre już gotowy

Zaloguj się by skomentować