Zaloguj się

500 000 punktów ładowania Elli w Europie

Elli, dostawca usług związanych z mobilnością buduje największą i najszybciej rozwijającą się sieć ładowania w Europie (tylko w ciągu ostatnich czterech miesięcy dołączyło do niej ponad 100 000 stacji ładowania). Kierowcy z 28 europejskich krajów mogą naładować samochód dowolnej marki w punkcie ładowania obsługiwanym przez jedną z 950 firm

Elli, dostawca stacji ładowania, dysponuje imponującą liczbą 500 000 punktów ładowania. Tylko w ciągu ostatnich czterech miesięcy ta należąca do Grupy Volkswagen marka, zajmująca się ładowaniem i mobilnością, dodała do swojej sieci 100 000 punktów ładowania. Elli zapewnia klientom dostęp do komfortowego ładowania w sieci około 950 dostawców w 28 krajach. Duża liczba punktów ładowania i łatwe w obsłudze stacje są kluczem do szybkiego rozwoju elektromobilności.

– Pół miliona punktów ładowania w sieci Elli to dla Grupy Volkswagen ważny kamień milowy na drodze rozwoju elektromobilności. Wraz z naszymi partnerami budujemy kompleksową, łatwą w obsłudze sieć ładowania w Europie – powiedział Thomas Schmall, członek zarządu Grupy Volkswagen ds. technologii.

Ładowanie i energia to obiecujący nowy obszar biznesowy dla Grupy Volkswagen

Grupa Volkswagen jest jednym z niewielu producentów samochodów na świecie, który samodzielnie zajmuje się podstawowymi technologiami związanymi z elektromobilnością. Dział odpowiedzialny za technologię odgrywa kluczową rolę w urzeczywistnianiu strategii elektromobilności i szybko wdraża mapę drogową technologii przedstawioną podczas Power Day 2021. Dział technologii skupia również wszystkie działania w jednostce ładowania i energii.

Szybka rozbudowa infrastruktury ładowania jest warunkiem koniecznym dla rozwoju elektromobilności. Grupa Volkswagen chce stać się wiodącym dostawcą rozwiązań do stworzenia inteligentnego ekosystemu ładowania i energii. Od 2017 roku liczba podmiotów, z którymi Grupa nawiązała współpracę stale rośnie: oprócz udziałów posiadanych w spółkach joint venture IONITY i Ewiva, dwoma strategicznymi partnerami zaangażowanymi w rozbudowę sieci ładowania są hiszpańska firma energetyczna Iberdrola i brytyjska firma energetyczna bp.

Komfort dzięki szybkiemu ładowaniu i Plug&Charge

Szereg usług i innowacji podnosi poziom komfortu podczas ładowania pojazdu. Obok stacji ładowania AC, które można znaleźć głównie w miastach, sieć ładowania Elli posiada obecnie w całej Europie około 33 000 stacji ładowania DC o dużej mocy. Nowa technologia Plug&Charge przynosi dodatkowe udogodnienia. Umożliwia ona pojazdom elektrycznym i stacjom ładowania samoczynne rozpoczęcie i zakończenie procesu ładowania. Kierowca musi jedynie podłączyć pojazd elektryczny do stacji ładowania – wszystko inne odbywa się automatycznie. Około 5000 stacji ładowania sieci Elli dysponuje już tą możliwością.

Jako dostawca usług mobilności, Elli adresuje je do kierowców wszystkich marek samochodów elektrycznych i oferuje prosty i przejrzysty cennik dla różnych typów stacji ładowania – od stacji ładowania AC po szybkie ładowarki DC przy autostradach. Stawki Drive Free, Drive City i Drive Highway obowiązują we wszystkich krajach, w których działa sieć Elli. Kierowcy mogą wejść na stronę internetową i poznać koszty ładowania z wyprzedzeniem. Z sieci mogą korzystać klienci Elli oraz klienci marek SEAT i CUPRA („Easy Charging”), Skoda („Powerpass”) i Volkswagen („We Charge”), a od stycznia 2023 roku także Audi.

Elli zapewnia szerokie portfolio rozwiązań w zakresie energii i ładowania

Zatrudniając około 300 pracowników, Elli dba o to wszystko, co jest istotne dla klientów w punktach styku między energią a mobilnością. Elli to marka Grupy Volkswagen, która oferuje szerokie portfolio rozwiązań w zakresie energii i ładowania w Europie, a także działa jako dostawca usług mobilności. Jej aktualna oferta obejmuje rozwiązania w zakresie ładowania – od własnych wallboxów i mobilnych stacji ładowania Flexpole, po usługi ładowania oraz innowacyjne i elastyczne stawki za energię odnawialną. Elli oferuje rozwiązania cyfrowe i usługi zaprojektowane w celu stworzenia bezproblemowych doświadczeń na publicznych stacjach ładowania. Firma Elli została założona w 2018 roku i ma biura w Berlinie, Wolfsburgu i Monachium.

Czytaj także:
Raport EFL: Transport i car-sharing w Polsce
Branża motoryzacyjna walczy z rosnącymi kosztami
Do 2030 r. sprzedaż samochodów całkowicie elektrycznych w Polsce wzrośnie ponad dziesięciokrotnie - RAPORT

Zaloguj się by skomentować