Zaloguj się

Nowy raport zrównoważonego rozwoju Grupy Raben

Grupa Raben opublikowała swój coroczny Raport Zrównoważonego Rozwoju, który szczegółowo przedstawia wysiłki i postępy całej Grupy w realizacji celów ESG oraz podkreśla kluczowe inicjatywy podejmowane w dążeniu do bardziej zrównoważonej przyszłości. Raport prezentuje postępy jakie poczyniła firma w ciągu ostatniego roku na wszystkich 15 rynkach, na których ma swoje oddziały, w takich obszarach jak redukcja emisji dwutlenku węgla, zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, budowanie środowiska pracy opartego na kulturze bezpieczeństwa oraz wdrażanie zrównoważonych praktyk w całej organizacji.

– W naszej organizacji wierzymy, że zrównoważony rozwój nie jest wyłącznie modą, a naszą powinnością. Jesteśmy zobowiązani do zmniejszenia naszego wpływu na środowisko i promowania zrównoważonych praktyk w całej organizacji, jak również w łańcuchu wartości. Jesteśmy dumni, że możemy kolejny raz opublikować dokument, który pokazuje nasze stałe zaangażowanie w zarządzanie klimatem i środowiskiem oraz odpowiedzialność za ludzi. – powiedział Ewald Raben, CEO Grupy Raben

W 2022 roku Grupa Raben przystąpiła do globalnej inicjatywy Science Based Target Initiatives i wyznaczyła sobie ambitne cele dekarbonizacji, które zostały zatwierdzone przez ekspertów SBTi. Zakładają one redukcję emisji w zakresie 1 (emisje związane z użytkowaniem floty własnej, zużyciem innych paliw i środków chłodniczych) oraz zakresie 2 (zakup energii elektrycznej) do 2030 roku w porównaniu do roku 2020. Dodatkowo, firma zobowiązała się zaangażować do wspólnego wysiłku na rzecz redukcji emisji swoich stałych przewoźników.

Dzięki inwestycjom w zieloną energię, Grupa Raben już zredukowała emisję o 26,2% na poziomie całej firmy, przyczyniając się do zazielenienia logistyki kontraktowej.

W transporcie drogowym Grupa systematycznie modernizuje swoją flotę, redukując liczbę samochodów poniżej Euro V. Obecnie już ponad 88% floty (własnej i stałych przewoźników) stanowią pojazdy z silnikami z normą spalania co najmniej Euro V. Dodatkowo, wspólnie z IKEA Industry oraz Volvo Trucks, Raben Transport wdrożył zeroemisyjny, elektryczny samochód ciężarowy Volvo FM w swoim systemie transportowym. To pierwszy tak istotny krok w stronę dekarbonizacji sieci transportowej firmy.

Aby zapewnić interesariuszom firmy porównywalne informacje i niezależną ocenę dojrzałości organizacji do czasu wejścia w życie nowej dyrektywy, Raben zdecydował się poddać zewnętrznej weryfikacji z wykorzystaniem narzędzia EcoVadis, który zapewnia kompleksową ocenę wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju. Grupa zdobyła 61 punktów i srebrny medal, znajdując się wśród najlepszych firm w kategorii Transport towarów.

– Zdajemy sobie sprawę, że wciąż pozostaje wiele do zrobienia, dlatego niezmiennie będziemy dążyli do poprawy naszych wyników w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wierzymy, że wspólnie z naszymi pracownikami, klientami i dostawcami, możemy stworzyć bardziej zrównoważoną przyszłość dla przyszłych pokoleń – powiedział Ewald Raben.

Pełny raport zrównoważonego rozwoju jest dostępny pod linkiem.

Czytaj także:
Transport bezemisyjny integralną częścią strategii ESG w branży TSL
Raben Logistics Polska pierwszym najemcą w miejskim magazynie Hillwood w Częstochowie 
Znaczenie ESG w magazynach

Zaloguj się by skomentować