Zaloguj się

W jaki sposób jest śledzony transport zbóż z Ukrainy?

Zapewnienie prawidłowego monitorowania przewozu zbóż jest kluczowe dla ochrony konsumentów oraz utrzymania stabilności cen na rynku. System plomb GPS to nowoczesne rozwiązanie umożliwiające śledzenie transportu w czasie rzeczywistym oraz zapewnienie bezpieczeństwa ładunku.

– Elektroniczna plomba (lub kłódka) GPS służy do ustalania pozycji i monitoringu ładunku podczas transportu w czasie rzeczywistym – mówi Paweł Turniak, Dyrektor ds. Systemów GSP, Seris Konsalnet. – Co więcej, pozwala na zdalną kontrolę otwarcia i zamknięcia. Czyni to z niej doskonałe narzędzie do monitoringu transportu, ale nie tylko! Elektroniczna plomba GPS pozwala także na zabezpieczenie pomieszczeń czy nawet urządzeń. Wykorzystywana jest do zabezpieczenia takich obiektów jak wagony, naczepy, bramy, garaże, domki letniskowe, magazyny czy pomieszczenia, które znajdują się w rzadko odwiedzanych lokalizacjach. Elektroniczne plomby znajdą zastosowanie także na kontenerach, mobilnych agregatach prądotwórczych czy stacjach TRAFO.

Elektroniczną plombę GPS możemy kontrolować na bieżąco – jej położenie geograficzne oraz stan (status) zamka: czy jest otwarty czy zamknięty. Urządzenie może być otwierane tylko przez autoryzowanego użytkownika, który ma nadany określony indywidualny numer ID (identyfikujący osobę). Przy każdej zmianie statusu zamka urządzenie zapisuje informację o tym fakcie, zawierającą: datę i godzinę, ID użytkownika oraz pozycję geograficzną plomby. Szczególnie ważne jest odpowiednie zabezpieczenie mienia. Kłódka podczas próby otwarcia przez nieautoryzowanego użytkownika lub podczas przecięcia, uszkodzenia szekla poinformuje upoważnione osoby ograniczając tym samym ryzyko strat i grabieży. Elektroniczna kłódka może również informować o otwarciu poza wyznaczonymi obszarami co dodatkowo wpływa na zabezpieczenie monitorowanego towaru.

Szczególnie ważna jest zgodność ID upoważnionego użytkownika do manipulacji przy kłódce – w przypadku niezgodności ID urządzenie natychmiast alarmuje stację monitorowania i powiadamia odpowiednie osoby. Przy instalacji kłódki i jej wprowadzaniu do systemu monitoringu określane są od razu procedury postępowania w przypadku wystąpienia alarmu. Może to być powiadomienie upoważnionej osoby (analogicznie do np. włamania do domu) w formie email, sms lub push up w aplikacji do monitorowania kłódki. Uprawnione otwarcie kłódki może się odbyć przy pomocy karty RFID, za pomocą unikalnego kodu, odcisku palca, modułu Bluetooth w telefonie oraz zdalnie z poziomu aplikacji.

Czytaj także:
W jaki sposób odbywa się import i tranzyt ukraińskiego zboża w Polsce?
Zaawansowany technologicznie tracking przesyłek w DB Schenker
Nowoczesne rozwiązania w TSL

Zaloguj się by skomentować