Zaloguj się

Emirates SkyCargo podwoi swoje możliwości w ciągu najbliższej dekady

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Emirates SkyCargo wzbogaciło swoją flotę frachtowców o dwa Boeingi 747-400F, demonstrując swoje silne zaufanie do globalnego rynku cargo, działającego obecnie w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. Dwie nowe umowy leasingu Boeinga 747-F, które zwiększają natychmiastową zdolność przewozową i świadczą o zaufaniu do globalnego rynku cargo.

Flota Emirates, która do połowy 2030 r. będzie liczyła ponad 300 statków powietrznych, zaoferuje zwiększoną elastyczność i zdolności przewozowe, wykorzystując możliwości transportowe samolotów A350, A380, Boeingów 777 oraz dedykowanych frachtowców.

Emirates SkyCargo, oddział cargo należący do linii Emirates, największej międzynarodowej linii lotniczej na świecie, planuje zwiększyć swoją flotę o 15 frachtowców. Będzie to możliwe dzięki ogłoszonym zamówieniom i programowi konwersji frachtowców, a także dostawom nowych samolotów pasażerskich, Airbusów A350 pod koniec lata 2024 r., a rok później Boeingów 777-X.

W ciągu następnej dekady Emirates SkyCargo spodziewa się podwoić swoją obecną pojemność, dodać ponad 20 nowych kierunków obsługiwanych w ramach swojej sieci frachtowej oraz zaoferować klientom jeszcze większą elastyczność i usługi, dzięki wykorzystaniu floty obejmującej ponad 300 samolotów szerokokadłubowych, w skład której wchodzą: 777, 777-F, 747-F, A350 i A380.

– Chociaż panująca na rynku niestabilność może powodować, że inni się wahają, Emirates SkyCargo przystępuje do działania i realizuje swoje plany. Prognozy średnio- i długoterminowe dla przewozów ładunków lotniczych na świecie wskazują na tendencję wzrostu w granicach 3-5%. W połączeniu ze strategią Dubaju dotyczącą podwojenia handlu zagranicznego, w którym logistyka multimodalna będzie odgrywała znaczącą rolę oraz aktywnością gospodarczą na rynkach w Zatoce Perskiej, Azji Zachodniej i Afryce, potencjał Emirates SkyCargo staje się ewidentny – mówi Nabil Sultan, Divisional Senior Vice President, Emirates SkyCargo.

– Dwa nowe wynajęte samoloty Boeing 747-F dadzą nam natychmiastową zdolność przewozową. Jednocześnie spodziewamy się dostaw pięciu nowych Boeingów 777F w 2024 i 2025 roku oraz dziesięciu Boeingów 777-300ER, które zostaną dostarczone w ramach naszego programu konwersji w ciągu najbliższych 5 lat. Szacujemy, że nawet te dodatkowe samoloty nie będą wystarczające. Do tego czasu będziemy dysponować infrastrukturą (konserwacje, naprawy i remonty), która pozwoli nam szybko i skutecznie zwiększyć skalę naszego programu konwersji frachtowców, gdyby zaistniała taka potrzeba ­– komentuje Nabil Sultan.

Wynajęte na zasadzie długoterminowego leasingu wet-lease, dwa Boeingi 747-F uzupełniają istniejącą flotę Emirates SkyCargo składającą się z 11 frachtowców Boeing 777 i służą obecnie na trasie do Chicago trzy razy w tygodniu i Hongkongu dziewięć razy w tygodniu.

– Nowe samoloty oznaczają, że możemy rozszerzyć naszą sieć frachtową i wzmocnić więź z główną siatką połączeń Emirates. Nowy skład floty zapewnia również większą elastyczność, dzięki której możemy jeszcze lepiej spełniać potrzeby naszych klientów. Emirates SkyCargo inwestuje również w rozwój nowych produktów oraz przyspiesza digitalizację i innowacje technologiczne. Naszą ambicją jest przewodzenie na rynku w dostarczaniu specjalistycznych rozwiązań, które są szybkie, niezawodne, elastyczne i wydajne. Więcej o ekscytujących rozwiązaniach już w najbliższym czasie. Bądźcie na bieżąco – dodaje Nabil Sultan.

W ubiegłym tygodniu Emirates SkyCargo rozpoczęły zupełnie nową kreatywną kampanię reklamową, która pokazuje, jak „Świat działa lepiej z Emirates SkyCargo” (ang. „The World Works Better with Emirates SkyCargo”). Reklama przedstawia codzienne scenariusze, które wskazują, jak istotna jest działalność logistyczna firmy, która łączy ludzi i produkty na całym świecie, niezależnie od tego, czy chodzi o ratującą życie opiekę zdrowotną, świeże owoce, kwiaty, zwierzęta domowe czy towary wartościowe.

Czytaj także:
Wyzwania rynku frachtu lotniczego według CEVA Logistics
Grupa Emirates dołączyła do inicjatywy UN Global Compact
Nowa opcja rezerwacji "Sustainable Fuel" dla frachtu lotniczego w DACHSER

Zaloguj się by skomentować