Zaloguj się

Webfleet i RIO dostarczą zintegrowane rozwiązania do zarządzania flotą dla pojazdów MAN

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Bridgestone Mobility Solutions, jednostka biznesowa Bridgestone, ogłosiła podczas targów Transport Logistic 2023 swoje partnerstwo z RIO, dostawcą usług cyfrowych, będącym częścią TRATON SE i siostrą marek pojazdów użytkowych MAN, Scania i Volkswagen Truck & Bus.

W ramach porozumienia, Webfleet, cieszące się globalnym zaufaniem rozwiązanie Bridgestone do zarządzania flotą, zapewni możliwość integracji swoich rozwiązań telematycznych we wszystkich ciężarówkach MAN za pomocą zainstalowanego już sprzętu OEM RIO Box firmy MAN. Wprowadzenie ciężarówek MAN do programu Webfleet OEM.connect umożliwi właścicielom tych pojazdów korzystanie z usług i narzędzi Webfleet do zarządzania flotą, pomagając im zwiększyć wydajność, dostosować się do wymogów prawnych i poprawić bezpieczeństwo, bez konieczności instalacji dodatkowych urządzeń.

Ponadto samochody ciężarowe i dostawcze firmy MAN bez wstępnie zainstalowanego sprzętu OEM, jak również inne marki samochodów ciężarowych, które chcą korzystać z systemu RIO, mogą zostać wyposażone w urządzenia Webfleet. Efektem współpracy RIO i Webfleet będzie zapewnienie klientom łatwiejszego dostępu do zaawansowanych rozwiązań telematycznych, a także umożliwienie pracy przy użyciu wiodących aplikacji do zarządzania flotą niezależnie od preinstalowanego sprzętu i mieszanych flot.

  • Dołączenie pojazdów ciężarowych MAN do programu OEM.connect umożliwia menedżerom flot korzystanie z platformy Webfleet opartej na technologii "oprogramowanie jako usługa” (SaaS) z fabrycznie zainstalowaną telematyką RIO Box firmy MAN
  • Ponadto właściciele flot samochodów ciężarowych innych marek wyposażonych w system Webfleet mogą czerpać korzyści z platformy RIO
  • Poprzez partnerstwo Webfleet i RIO telematyka będzie jeszcze szerzej dostępna dla klientów, zwiększając wydajność floty, jej bezpieczeństwo i zrównoważony rozwój

– Jesteśmy podekscytowani nowym partnerstwem z RIO, które stawia klienta na pierwszym miejscu. Rozdzielenie urządzeń telematycznych od platformy serwisowej to kolejny krok w kierunku zwiększenia elastyczności i dostępności rozwiązań telematycznych dla właścicieli flot i kierowców, pomagające kształtować bardziej bezpieczną, zrównoważoną i wydajną przyszłość mobilności – powiedział Taco van der Leij, Wiceprezes Webfleet Europe w Bridgestone Mobility Solutions.

 – Z przyjemnością nawiązaliśmy współpracę z Webfleet, aby zapewnić najnowocześniejsze rozwiązania telematyczne dla wszystkich użytkowników pojazdów MAN. Obustronna kompatybilność sprzętu i oprogramowania telematycznego umożliwia klientom stosowanie preferowanych rozwiązań telematycznych mimo posiadania mieszanych flot lub pierwotnie zainstalowanego sprzętu. To otwarte podejście jest przyszłością zarządzania flotami – dodaje Jan Kaumanns, Prezes Zarządu RIO.

Wdrożenie rozwiązań opartych na partnerstwie Webfleet i RIO Box firmy MAN rozpocznie się w Europie w drugiej połowie 2023 roku.

Czytaj także:
Nowoczesne technologie flotowe pomagają w oszczędzaniu
Podcast "O technologii na głos" - cykl "Obok logistyki" - Odcinek 36: Zrównoważony rozwój w transporcie
Zeroemisyjne usługi kurierskie: DHL Parcel inwestuje w kolejne elektryki MAN

Zaloguj się by skomentować