Zaloguj się

GXO podpisało wieloletnią umowę z Kellogg

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

GXO Logistics, największy na świecie operator logistyki kontraktowej ogłosił dziś podpisanie umowy przedłużenia i rozszerzenia współpracy z firmą Kellogg, będącej wiodącym na świecie producentem płatków śniadaniowych i przekąsek. Odnowiona umowa obejmuje obsługę logistyczną w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech i Polsce, a także nowe centrum logistyczne w Belgii.

– Cieszymy się, że możemy przedłużyć i rozszerzyć naszą dotychczasową współpracę z Kellogg zapewniając dalsze budowanie wartości dodanej operacji logistycznych Kellogg – powiedział Richard Cawston, prezes GXO na Europę – Będziemy nadal strategicznie inwestować w automatyzację i wykorzystywać nasze wiodące w branży doświadczenie i wiedzę, aby wspierać firmę Kellogg w optymalizacji produkcji, magazynowania, realizacji dostaw i działań związanych z co-packingiem.

GXO oraz Kellogg współpracują wdrażając nowe technologie i innowacyjne rozwiązania w siedmiu centrach w całej Europie poprzez realizację projektów ciągłego doskonalenia w celu zwiększenia produktywności i szybkości przy jednoczesnym obniżaniu kosztów. Projekty te obejmują inwestycje w technologie, usprawnianie procesów i wymianę wiedzy.

– Współpraca z firmą, która opiera swą obsługę na analityce danych taką jak GXO, pomaga nam doskonalić wyniki operacyjne i jakość usług oraz umożliwia bardziej proaktywne podejmowanie decyzji. Nasze wspólne zaangażowanie w doskonałość operacyjną, wraz z odpowiednio dopasowanymi rozwiązaniami technologicznymi wspierającymi nasze cele ESG, stanowi solidną podstawę dla przyszłościowego biznesu –  powiedział Bruno Esmeraldo, dyrektor ds. logistyki na Europę w Kellogg.

GXO i Kellogg od dawna współpracują ze sobą w wielu krajach europejskich:

  • W Belgii GXO będzie obsługiwać i optymalizować operacje Kellogg w zupełnie nowym półautomatycznym obiekcie o powierzchni 630 tys. m2 w Mechelen, który rozpocznie działalność w czerwcu br. Obsługa GXO będzie obejmować magazynowanie i transport wahadłowy między fabryką Kellogg a obiektem, a także opcję dalszych usług co-packingu o wartości dodanej.
  • W Wielkiej Brytanii, gdzie firmy rozpoczęły współpracę w 2008 roku, GXO zarządza trzema magazynami dla Kellogg i zatrudnia ok. 350 pracowników.
  • W Hiszpanii GXO i Kellogg rozpoczęły współpracę w 2018 r., a obecnie GXO zarządza dwoma dedykowanymi magazynami o powierzchni ok. 46 tys. m2 zatrudniając ponad 100 pracowników, którzy zapewniają dostawy na Półwysep Iberyjski, południe Francji i do Stanów Zjednoczonych.
  • W Niemczech GXO i Kellogg rozszerzyły ostatnio swoją wieloletnią współpracę w centrum logistycznym w Bremie, skąd zespół 71 pracowników zapewnia obsługę dla całego rynku niemieckiego
  • W Polsce w magazynie o powierzchni 27 tys. m2 zlokalizowanym w Kutnie, blisko 120 pracowników świadczy usługi w zakresie magazynowania, kompletacji, pakowania i co-packingu. GXO wdrożyło tam innowacyjną automatykę i technologie, w tym system regałów paletowych Pallet Shuttle Racking, poprawiający gęstość i wydajność składowania. Dzięki tej automatyzacji GXO skróciło proces wymiany jednolitych palet z fabryki na palety specjalne wymagane na kluczowych rynkach o 90% (z 24 do 1,5 minuty), zmniejszyło zużycie plastiku o 85% (z 15 do 1 warstwy), co przełożyło się na poprawę ergonomii i bezpieczeństwa pracowników.

W ramach nowej umowy GXO wdrożyło swój internetowy system WMS Reflex w centrach logistycznych w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii oraz planuje podobne rozwiązanie w Belgii. Ponadto GXO współpracuje z Kellogg nad opracowaniem cyfrowych wskaźników raportowania w celu dalszej poprawy widoczności wyników operacyjnych i usług oraz umożliwienia podejmowania decyzji w oparciu o dane.

Czytaj także:
Grunt to sprawdzony partner
GXO odzyskuje w Poznaniu zwrócone produkty
Emirates SkyCargo podwoi swoje możliwości w ciągu najbliższej dekady

Zaloguj się by skomentować