Zaloguj się

Rekordowe zamówienie Volvo na 1000 elektrycznych samochodów ciężarowych

Volvo Trucks podpisało list intencyjny dotyczący sprzedaży 1000 elektrycznych samochodów ciężarowych do 2030 r. firmie Holcim, jednemu z największych na świecie dostawców rozwiązań budowlanych. Umowa jest największym jak dotąd komercyjnym zamówieniem na elektryczne ciężarówki Volvo, a pierwsze 130 pojazdów zostanie dostarczonych w 2023 i 2024 roku.

Holcim to globalny dostawca rozwiązań budowlanych z siedzibą w Szwajcarii. Teraz firma i jej kontrahenci uzgodnili z Volvo Trucks, że planują rozlokowanie 1000 elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo w całej działalności Holcim w Europie od chwili obecnej do 2030 r. Pierwsze 130 ciężkich elektrycznych samochodów ciężarowych Volvo FH i Volvo FM zostanie dostarczonych na rynki m.in. do Francji, Niemiec, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii w czwartym kwartale 2023 roku i przez cały 2024 rok. Umowa jest wynikiem szerszej współpracy pomiędzy Holcim i Volvo Group.

– Długoterminowa współpraca i silne zaangażowanie w realną zmianę są niezbędne, aby urzeczywistnić duże redukcje CO2. Jestem bardzo dumny z partnerstwa, jakie nawiązaliśmy z Holcim, oraz z wyników, które razem osiągamy – mówi Martin Lundstedt, Prezes i Dyrektor Generalny Volvo Group.

– Przejście na zerową emisję wymaga głębokiej współpracy między łańcuchami wartości. Cieszymy się, że możemy współpracować z Volvo w celu dekarbonizacji logistyki naszych europejskich operacji za pomocą flot elektrycznych, realizując nasz cel, jakim jest osiągnięcie 30% bezemisyjnych ciężkich samochodów ciężarowych do 2030 r.– mówia Jan Jenisch, Prezes i Dyrektor Generalny Holcim.

Zastępując na typowej trasie 1000 istniejących samochodów ciężarowych Volvo FH z silnikiem wysokoprężnym, ciężarówkami Volvo FH Electric wykorzystującymi ekologiczną energię elektryczną, można by zaoszczędzić do 50 000 ton CO2 rocznie.

Obie firmy są zaangażowane w inicjatywę Science-based targets, która napędza ambitne działania na rzecz klimatu w sektorze prywatnym, a także są członkami założycielami First Movers Coalition (FMC).

Czytaj także:
Volvo Trucks testuje ciężarówki zasilane wodorem na drogach publicznych
Transport bezemisyjny integralną częścią strategii ESG w branży TSL
MAN zainwestował blisko miliard złotych w rozbudowę fabryki w Niepołomicach

Zaloguj się by skomentować