Zaloguj się

Pierwszy najemca w CTPark Gdańsk Port z umową na 66 miesięcy

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Grupa CTP – właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych, wynajął firmie z branży OZE ponad 25 tys. m kw., w nowobudowanym parku logistycznym CTPark Gdańsk Port.

CTPark Gdańsk Port jest premierową inwestycją w portfolio holenderskiej grupy, usytuowaną w północnej Polsce. Jej budowa ruszyła w marcu tego roku i jest też pierwszym w Polsce projektem dewelopera realizowanym bez udziału lokalnego generalnego wykonawcy – za budowę kompleksu odpowiada Grupa CTP. Inwestor stawia dwa budynki o łącznej powierzchni prawie 119 tys. m kw., które mają być gotowe pod koniec 2023 roku.

Pierwszym najemcą CTPark Gdańsk jest firma z branży energii odnawialnej. Umowa zawarta na 5,5 roku przewiduje, że firma z branży OZE zajmie 24,8 tys. m kw. powierzchni magazynowej i ponad 620 m kw. przestrzeni biurowej w budynku dysponującym łącznym metrażem 37,5 tys. m kw.

CTPark Gdańsk Port znajduje się nieopodal Baltic Hub – terminalu kontenerowego, o rocznej przepustowości 2,9 mln TEU (twenty-foot equivalent unit), łączącego Azję i Unię Europejską ze wschodzącymi rynkami Europy Środkowo-Wschodniej i całego Morza Bałtyckiego.

Zdaniem dewelopera, popyt na magazyny w dużej mierze generuje sektor logistyki, ale coraz większy wpływ na strukturę najmu ma także trend związany z nearshoringiem. Grupa CTP stawia na lokalizacje, które umożliwiają sprawną i nieprzerwaną produkcję oraz dystrybucję usług i towarów, przy zapewnieniu wysokiej dostępności komunikacyjnej.

Źródło: Savills/Warehouse Market

Czytaj także:
Totalizator Sportowy nowym najemcą 7R
I kwartał 2023 z rekordową podażą w historii rynku magazynowego
Panattoni dostarczy 82 000 m kw. dla Grupy H&M

Zaloguj się by skomentować