Zaloguj się

GXO i Bigblue rozszerzają partnerstwo

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Wspólna ekspansja jest efektem na wiązania współpracy GXO z Bigblue w Hiszpanii, która okazała się najszybciej rozwijającym się rynkiem dla tej firmy w 2022 r.

GXO Logistics, Inc. (NYSE: GXO), największy na świecie operator logistyki kontraktowej ogłosił rozszerzenie partnerstwa z Bigblue, które obejmie teraz również logistykę magazynową we Francji. Bigblue oferuje markom i sklepom internetowym obsługę realizacji zamówień, a jego współpraca z GXO rozpoczęła się w magazynie współdzielonym Hiszpanii.

– Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z Bigblue o usługi e-fulfillment i e-commerce we Francji – powiedział Paul Mohan, dyrektor zarządzający GXO na Europę kontynentalną – Nasza współpraca z Bigblue ilustruje zdolność GXO do optymalizacji logistyki dla szerokiego grona klientów, od start-upów po uznane globalne marki. Po udanym rozpoczęciu działalności w Hiszpanii w zeszłym roku, partnerstwo we Francji jest konsekwencją dalszego rozwoju Bigblue, które zamierza skutecznie skalować swoją działalność w całej Europie. Nasze firmy mają duże doświadczenie w wielu sektorach, m.in. takich jak: branża modowa, czy wellness, a GXO wykorzystuje swoją skalę, technologię i ekspertyzę do optymalizacji operacji magazynowych Bigblue.

We Francji Bigblue zajmie część dużego centrum logistycznego GXO w Tigery, gdzie firma spodziewa się obsługiwać kilka milionów zamówień rocznie. Bigblue oferuje usługi obejmujące cały łańcuch wartości, od zakupów po obsługę posprzedażową, a także automatyczne zarządzanie przesyłkami z dowolnego kanału sprzedaży (np. Internet, market place, tradycyjny handel detaliczny).

– Zdecydowaliśmy się na współpracę z GXO ze względu na jego mocne strony na naszych rynkach docelowych, takie jak: niezawodność procesów, wysoki stopień automatyzacji i elastyczność w dostosowaniu do każdego zamówienia. W połączeniu z technologią Bigblue możemy zaoferować płynną obsługę przed i po zakupach, które wyznacza nowy standard w branży. Nasza współpraca umożliwia markom D2C dostęp do najlepszych rozwiązań logistycznych i technologicznych, dzięki którym mogą dynamicznie rozwijać swoją działalność. Z niecierpliwością czekamy na rozszerzenie naszego partnerstwa z GXO, aby zaoferować naszym klientom najlepsze doświadczenia w zakresie dostaw w Europie – powiedział William Meunier, dyrektor operacyjny i współzałożyciel Bigblue.

Dzięki współpracy z GXO, operacje logistyczne Bigblue będą wykorzystywać specjalistyczną technologię do skutecznego zarządzania sezonowymi szczytami zamówień, zapewniając wysoką dokładność i optymalne warunki dostawy.

Czytaj także:
Klienci lubią proekologiczne firmy logistyczne
GXO podpisało wieloletnią umowę z Kellogg
MLP Group zwiększa skalę projektów spekulacyjnych

Zaloguj się by skomentować