Zaloguj się

Finalizacja przejęcia Spedimex przez ID Logistics

ID Logistics, europejski operatorlogistyki kontraktowej, ogłasza  przejęcie  100%  udziałów  firmy  Spedimex,  operatora  logistyki  kontraktowej w Polsce, specjalizującego się w obsłudze branży modowej oraz w sektora e-commerce.

Założona w 1993 roku firma Spedimex stała się kluczowym graczem w obszarze logistyki kontraktowej w Polsce, z uznanym doświadczeniem w branży fashion, e-commerce oraz beauty dla największych międzynarodowych i polskich marek. Oprócz logistyki kontraktowej, Spedimex dysponuje własną siecią dystrybucji i transportu oraz oferuje złożone usługi logistyczne o wartości dodanej. Spółka prowadzi działalność w 15 lokalizacjach w całej Polsce, na powierzchni blisko 230 000 m², zgodnie ze strategią „asset- light”. Spedimex wdraża zaawansowane rozwiązania technologiczne, które pozwalają na zarządzanie dużymi potokami towarowymi. Dla jednego z klientów rynku fashion obsługuje zwroty ze sklepów i zwroty e-commerce z ponad 15 krajów europejskich. W ostatnich latach Spedimex znacząco zwiększył swoje obroty, aby w 2022 roku osiągnąć poziom 510 mln zł (109 mln euro).

To strategiczne przejęcie jest uzasadnione bliskością kultur i podobnym modelem biznesowym obu organizacji: wykorzystywaniem strategii „asset light”, dedykowanym „szytym na miarę” magazynom, rozwiązaniom dostosowanym do specyficznych potrzeb każdej operacji. Komplementarność portfela klientów i wiedzy eksperckiej Spedimex oraz ID Logistics pozwoli na osiągniecie znaczącej synergii, w szczególności dla klientów prowadzących działalność międzynarodową. Akwizycja Spedimex doskonale wpisuje się w strategię ID Logistics, polegającą na wspieraniu swoich głównych klientów w ich rozwoju w Europie i Ameryce.

Ponadto, w kontekście post-covidowej relokacji przemysłu, ID Logistics wzmocni swoją pozycję na bardzo dynamicznym rynku w Europie, który już teraz odgrywa kluczową rolę w obecnych reorganizacjach łańcuchów dostaw. Wraz z przejęciem Spedimex, ID Logistics staje się jednym z liderów logistyki na rynku polskim, wraz z 35 oddziałami, 7 000 pracowników i portfolio wiodących marek z sektorów przemysłowego, handlu detalicznego oraz e- commerce.

Połaczone spółki będą działać pod nazwą ID Logistics, a na czele nowego podmiotu stanie Yann Belgy, Dyrektor Zarządzający ID Logistics w Polsce. Marcin Bąk Prezes Spedimex, zapewni wsparcie nowej organizacji w 6-miesięcznym okresie transformacji.

– Założyciele i zespoły Spedimex rozwinęli prawdziwą wiedzę ekspercką, szczególnie w zakresie logistyki dla branż fashion i beauty. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy dziś połączyć siły, aby zaoferować jeszcze większą wartość i możliwości klientom i zespołom naszych dwóch firm – komentuje Yann Belgy, Dyrektor Zarządzający ID Logistics w Polsce.

– Podobnie jak Spedimex, ID Logistics kładzie nacisk na wysoką jakość usług, innowacyjne podejście oraz satysfakcję klientów i pracowników. Jestem przekonany, że nasze wartości i cele są zbieżne, co stanowi solidny fundament dla naszej wspólnej przyszłości – dodaje Marcin Bąk.

Czytaj także:
Wielton nowym partnerem duńskiego PNO
Roboty AMR wspierają id logistics w procesie kompletacji zamówień
GXO i Bigblue rozszerzają partnerstwo

Zaloguj się by skomentować