Zaloguj się

Rhenus Office Systems w w SEGRO Logistics Park Warsaw

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Firma Rhenus Office Systems, dostawca i operator nowoczesnych usług biznesowych z obszaru zarządzania dokumentacją, wprowadziła się do nowego obiektu o powierzchni 8500 m2 w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn, który wkrótce otrzyma certyfikat BREEAM Excellent. Najnowsza przestrzeń magazynowo-biurowa to druga powierzchnia wynajmowana przez firmę w tej lokalizacji. Łącznie w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn firma Rhenus Office Systems wynajmuje 10 200 m2. Nowy magazyn przeznaczony jest do skanowania i przechowywania dokumentów papierowych.

Rhenus Office Systems Poland Sp. z o.o. jest firmą świadczącą usługi z zakresu optymalizacji procesów biznesowych i kompleksowego zarządzania dokumentacją elektroniczną oraz papierową, obejmujące jej archiwizację, przechowywanie, digitalizacje oraz bezpieczne niszczenie. Firma nieustannie się rozwija i rozszerza portfolio świadczonych usług. Inwestuje zarówno w nowoczesne i ekologiczne obiekty jak również rozwiązania usprawniające procesy min. software do przetwarzania tradycyjnej dokumentacji oraz wykorzystuje nowe możliwości związane z Robotic Process Automation oprogramowaniem służącym do automatyzacji procesów poprzez naśladowanie pracy człowieka.

Spółka rozszerzyła swoją obecność w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn: w nowym budynku firma Rhenus Office Systems na przestrzeń magazynową przeznaczyła 8100 m2, natomiast powierzchnie biurowe zajmują ok 400 m2. Budynek jest wyposażony w istotne dla klienta rozwiązania zmniejszające zużycie energii, jak nowoczesne oświetlenie LED sterowane systemem DALI. Dodatkowo, w duchu dbania o well-being pracowników powstała siłownia zewnętrzna.

– Nowy budynek dla Rhenus Office Systems powstał z wykorzystaniem Building Intelligence Modelling, co pozwoliło zmaksymalizować jego ergonomię oraz już na etapie projektowania zaplanować rozwiązania, które pozwolą m.in. uzyskać certyfikację BREEAM na poziomie Excellent. Obiekt dostosowaliśmy do specyfiki działalności klienta, który zajmuje się procesami związanymi z przechowywaniem dokumentów i przetwarzaniem danych. W celu zapewnienia szczególnego bezpieczeństwa przechowywanych w nim dokumentów papierowych budynek posiada wyższą odporność ogniową. Ponadto, na potrzeby klienta projekt ma niestandardową wysokość 12 metrów netto – mówi Bartosz Michalski, Dyrektor Dewelopmentu, SEGRO.

– Wynajem nowego obiektu magazynowego w Nadarzynie pod Warszawą to kolejny, milowy krok w rozwoju naszego biznesu w Polsce. O kontynuacji współpracy z SEGRO zadecydowały m.in. optymalna lokalizacja parku, wysoka jakość obsługi dotychczasowej inwestycji oraz zaawansowany projekt nowego, ekologicznego magazynu, który sprostał naszym oczekiwaniom. Co więcej, przyspieszony termin oddania powierzchni do użytku pozwolił nam rozpocząć działania wcześniej, niż przewidywaliśmy – mówi Krzysztof Choma
Członek Zarządu Rhenus Office Systems.

– Nasz budynek idealnie spełnia wszystkie wymagania związane z prowadzeniem nowoczesnego archiwum cyfrowego i tradycyjnego. Odpowiada również najbardziej wyśrubowanym normom, dzięki czemu procesy, przetwarzania, przechowywania dokumentów i informacji mogą być przeprowadzane w bezpieczny i zrównoważony sposób. Gratulujemy firmie Rhenus Data Office Polska dynamicznego rozwoju i liczymy na dalszą, owocną współpracę w SEGRO Logistics Park Warsaw, Nadarzyn – dodaje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

Czytaj także:
Iglotech wybiera 7R City Flex Katowice I
Pierwszy najemca w CTPark Gdańsk Port z umową na 66 miesięcy
Panattoni dostarczyło powierzchnię dla polskiego producenta rowerów elektrycznych Coci E-Motion

Zaloguj się by skomentować