Zaloguj się

Firma Rohlig Suus Logistics w MDC2 Park Gliwice

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Firma Rohlig Suus Logistics wynajęła w MDC² Park Gliwice 20 393 m2, w tym 19 773 mpowierzchni magazynowej i 420 mpowierzchni biurowej i socjalnej. Łączna powierzchnia 3 budynków magazynowych całego parku przekroczy 57 000m2.

Rohlig Suus Logistics to jeden z najszybciej rozwijających się, wiodących na rynku operatorów logistycznych w Polsce. Firma funkcjonuje na rynku logistycznym od ponad 30 lat, zarządzając logistyką i łańcuchami dostaw na sześciu kontynentach. Firma zatrudnia ponad 2000 pracowników w ponad 30 oddziałach w Europie

– Wybraliśmy MDC² Park Gliwice ze względu na jego lokalizację, ale także bardzo wysoką punktację w certyfikacji BREEAM New Construction. Kwestie ESG są niezwykle ważne w strategii rozwoju SUUSa. Chcemy, aby nasze obiekty były „zielone”, ale także odpowiednio dostosowane do potrzeb pracowników czy kierowców, co także ma wpływ na zapewnienie naszym klientom najwyższej jakości usług – tłumaczy Sylwester Wzorek, Senior Facility Manager w Rohlig Suus Logistics.

– Z roku na rok dostrzegamy coraz większy rozwój województwa śląskiego, dlatego zdecydowaliśmy się na nowy większy magazyn w MDC² Park Gliwice. Niezwykle ważne jest dla nas także położenie obiektu, na przecięciu szlaków komunikacyjnych – autostrad A1 i A4 – mówi Grzegorz Łukaszek, Branch Director Katowice w Rohlig Suus Logistics. – Inwestycja ta znacznie zwiększy naszezdolności operacyjne, co pozwoli usprawnić nasze usługi, które w regionie kierujemy m.in. do klientów z branży automotive.

ZarównoMDC², jak i Rohlig Suus Logistics dbają o to, aby strategie biznesowe były realizowane w zgodzie z koncepcją zrównoważonego rozwoju. Polityka ESG w obu spółkach ma nadrzędne znaczenie i uwzględnia ona kwestie środowiskowe, dobrostan klientów, dostawców i pracowników.

Na terenie gliwickiej inwestycji znajduje się strefa Rest & Move – innowacyjna na polskim rynku koncepcja otoczenia parku magazynowego promująca zdrowy styl życia i poprawiająca warunki pracy wszystkich użytkowników obiektów magazynowych dewelopera. Proponowane jej odbiorcom elementy obejmują siłownię zrealizowaną we współpracy z fundacją „TruckersLife” i boisko wielofunkcyjne, a także miejsca do odpoczynku w tym także piece grillowe.

– W obszarze najmu powstanie strefa socjalna dedykowana odwiedzającym Rohlig Suus Logistics. Jest to wyjątek na polskim rynku, który wraz z rozwojem polityki ESG w branży zyskuje coraz większe znaczenie zwłaszcza w odniesieniu do grupy zawodowej, jaką stanowią kierowcy samochodów ciężarowych. Dbałość o ich dobrostan leży w interesie wszystkich podmiotów zaangażowanych w procesy logistyczne. W ramach podobnej koncepcji MDC² przygotowuje otoczenie całego kompleksu. W tym celu powstanie specjalna strefa Rest&Move, a w niej zostaną uruchomione siłownia – w ramach partnerstwa z fundacją TruckersLife – boisko typu multisport oraz miejsca do odpoczynku. Ideą projektu Rest&Move jest promocja zdrowego stylu życia i poprawa warunków pracy wszystkich korzystających z obiektu magazynowego dewelopera – mówi Katarzyna Dudzik, Development Director w MDC².

MDC² Park Gliwice jest tworzony z uwzględnieniem wytycznych certyfikacji BREEAM New Construction na poziomie Outstanding. Tak wysoka ocena jest możliwa dzięki zastosowaniu szeregu rozwiązań podwyższających efektywność energetyczną budynków, a także dzięki przemyślanemu otoczeniu bogatemu bioróżnorodnie i przygotowanemu z myślą o dobrostanie pracowników.

Rohlig Suus rozpocznie swoją działalność w MDC² Park Gliwice jesienią 2023 roku.

Inwestorem projektu jest niemiecki fundusz, którego aktywami zarządza Invesco Real Estate. W transakcji najmu doradzała agencja Triflow oraz kancelaria Greenberg Traurig.

Czytaj także:
Nowy terminal DB Schenker w Toruniu
Kolejny magazyn Rohlig SUUS typu cross-dock w Koszalinie
MDC² stawia na proekologiczny Park Łódź South

Zaloguj się by skomentować