Zaloguj się

Victaulic rośnie w poznańskim Parku GLP

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Firma Victaulic podpisała umowę na wynajem 7,5 tys. m kw. powierzchni w najnowszym budynku parku magazynowego GLP znajdującym się przy poznańskim lotnisku Ławica.

Firma Victaulic, która specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu mechanicznego łączenia rur, działa w GLP Poznań Airport Logistics Centre już ósmy rok. Podpisana umowa oznacza powiększenie i zmianę lokalizacji jej magazynu. Victaulic przeniesie swój największy magazyn w Europie do oddanego w tym roku najnowszego budynku na terenie GLP Poznań Airport Logistics Centre. Obiekt oferuje możliwość składowania do wysokości 12 m, przy jego projektowaniu zadbano o wzmocnienie posadzki, doświetlenie strefy przydokowej świetlikami, a dach hali przygotowano pod montaż paneli fotowoltaicznych. Relokację najemcy do nowego obiektu zaplanowano jeszcze w tym miesiącu, co odbędzie się bez wpływu na bieżącą działalność firmy.

GLP Poznań Airport Logistics Centre oferuje ponad 81 tys. m kw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej zlokalizowanej około 20 min jazdy od centrum miasta i 10 min od autostrady A2.

GLP to międzynarodowy właściciel, deweloper i zarządca centrów logistycznych. Firma prowadzi też inwestycje w data centers, źródła energii odnawialnej oraz technologie z nimi związane. Działa w 17 krajach w Azji, Europie i obu Amerykach. Na koniec 2022 r. GLP zarządzało na całym świecie aktywami o łącznej wartości około 125 mld dol. Z budynków GLP położonych w Europie – oferujących ponad 8,5 mln m kw. – korzystają m.in. Amazon, DHL czy XPO Logistics. GLP Europe dysponuje też portfelem gruntów, które umożliwią realizację 3,8 mln m kw. powierzchni logistycznej.

Źródło: Savills/Warehouse Market

Czytaj także:
Rhenus Office Systems w w SEGRO Logistics Park Warsaw
Firma Rohlig Suus Logistics w MDC2 Park Gliwice
White Star Logistics z pozwoleniem na budowę nowego centrum logistycznego w Toruniu

Zaloguj się by skomentować