Zaloguj się

Kolejne automaty paczkowe w sklepach sieci Grupy Eurocash

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Grupa InPost, lider rozwiązań logistycznych dla branży e-commerce w Europie, uruchomił już 100 urządzeń Paczkomat® w sklepach Duży Ben, należących do Grupy Eurocash. Są to maszyny typu InDoor, umieszczane wewnątrz sklepu. Do końca roku Paczkomat® będzie dostępny w każdej lokalizacji sieci Duży Ben – czyli nawet w 430 sklepach.

– Już blisko 100 tysięcy klientów odwiedziło sklep Duży Ben w celu odbioru przesyłki z urządzenia Paczkomat® – co pokazuje wyjątkową synergię handlu z usługami InPost. Planujemy wspólne promocje dla klientów sklepów Duży Ben oraz dalszą wspólną ekspansję. Już teraz w sklepach Grupy Eurocash znajduje się prawie 2 000 maszyn Paczkomat®. Nasza współpraca obejmuje także rozwój systemu punktów odbioru i nadań (PUDO). Już teraz mamy 350 aktywnych punktów PUDO, które obsłużyły ponad 150 tys. przesyłek, także w sklepach
Duży Ben – mówi Waldemar Brzoska, dyrektor działu ekspansji i rozstawień InPost.

– Rozwój wygodnych usług to jeden z istotnych filarów strategii sieci Duży Ben. Partnerstwo z InPost idealnie uzupełnia naszą ofertę w tym zakresie, a także wpływa na wzajemne zwiększenie obrotów i wolumenów. Nasi klienci bardzo chętnie korzystają z urządzeń Paczkomat® przy okazji zakupów, a nadanie lub odbiór przesyłki zachęca ich do skorzystania z naszej oferty. Planując kolejne etapy ekspansji uwzględniamy w nich również rozwój usług PuDo InPost – dodaje Michał Florkiewicz, dyrektor generalny Duży Ben.

Sklepy Duży Ben znajdują się na terenie całej Polski, co pozwala na łatwy odbiór i nadawanie przesyłek w urządzeniach Paczkomat® w dogodnym momencie.

InPost konsekwentnie realizuje strategię rozbudowy swojej europejskiej sieci urządzeń Paczkomat®. Do niedawno rozstawionej maszyny nr 5000 w Wielkiej Brytanii, dołączył Paczkomat® nr 3000 we Francji. InPost wykorzystuje opracowany w Polsce, zaawansowany i unikatowy system logistyczny, z powodzeniem implementując go na europejskich rynkach. W całej Europie InPost koncentruje się nie tylko na dużych miastach, ale także – tak jak w Polsce – na mniejszych miejscowościach.

Czytaj także:
DHL Parcel z nowymi opcjami dostaw na Allegro
Ekologiczne ciężarówki w InPost
Raport o stanie rynku pocztowego w 2022 r.

Zaloguj się by skomentować