Zaloguj się

Wmurowanie kamienia węgielnego pod terminal Cargo na krakowskim lotnisku

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

19 czerwca 2023 r. został wmurowany kamień węgielny pod budowę nowego terminala Cargo w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków Balice. Inwestycja jest kolejnym zadaniem, które Mostostal Warszawa realizuje na terenie województwa małopolskiego.

W uroczystości wziął udział m.in. Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury oraz Radosław Włoszek i Mariusz Saługa, którzy zasiadają w zarządzie Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków Balice. Mostostal Warszawa reprezentował Jorge Calabuig Ferre, Wiceprezes Zarządu. Podczas tego wydarzenia obecni byli również Maciej Sasak, Dyrektor Obszaru, Artur Sikora, Dyrektor Grupy Kontraktów oraz Mariusz Rudnik, Kierownik Kontraktu.

– Serdecznie dziękuję wszystkim osobom i organizacjom zaangażowanym w realizację tego zadania. Inwestycja w oczach doświadczonego wykonawcy nie wydaję się skomplikowana, ale charakteryzuje ją niespotykane położenie w bezpośrednim sąsiedztwie drogi startowej na czynnym lotnisku. To dla nas duże wyzwanie logistyczne i konieczność skoordynowania prac z bieżącym ruchem lotniska. – mówi Jorge Calabuig Ferre, Wiceprezes Zarządu Mostostalu Warszawa – Jestem dumny z faktu, że Mostostal Warszawa obecny jest tutaj, na terenie województwa małopolskiego i ma możliwość zrealizowania projektów dla krakowskiego lotniska.

Zakres prac, które prowadzi Mostostal Warszawa, obejmuje budowę obiektu składającego się z części biurowej i magazynowej o łącznej powierzchni użytkowej 5 600 m2 i kubaturze 39 000 m3, oraz towarzyszącej infrastruktury technicznej. W ramach inwestycji zostanie również wykonana przebudowa fragmentu drogi wojewódzkiej nr 774. Budowa nowego terminala Cargo umożliwi zwiększenie obsługi cargo do 8 000 ton rocznie. Inwestycja, dzięki wyprowadzeniu ruchu samochodów ciężarowych z bezpośredniego sąsiedztwa wjazdu na lotnisko, poprawi warunki dojazdu do terminala pasażerskiego.

Czytaj także:
Rohlig Suus Logistics z nowym magazynem typu cross-dock w Lublinie
Nowoczesny terminal DB Schenker w Toruniu
White Star Logistics z pozwoleniem na budowę nowego centrum logistycznego w Toruniu

Zaloguj się by skomentować