Zaloguj się

IPP Pooling rozpoczęło kampanię mającą na celu zwiększenie wskaźnika odzysku palet

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Kampania IPP ma na celu zwiększenie odzysku palet, co pozytywnie wpływa na wydajność łańcuchów dostaw obsługiwanych przez IPP, jak również na realizację własnych ambicji w zakresie zrównoważonego rozwoju, aby zmniejszać ślad węglowy firmy.

IPP rozpoczęło kampanię mającą na celu zwiększenie świadomości wśród swoich klientów i sieci handlowych, o tym, że nie należy dopuszczać do sytuacji, w której palety poolingowe opuszczają sieć lub giną. Utracona paleta ma negatywny wpływ na dostępność palet potrzebnych do dostarczenia produktów na półki sklepowe. Paleta poolingowa jest aktywem o określonej wartości, a IPP Pooling jest jej właścicielem – niezwracanie palet, które wskutek tego mogą opuścić sieć lub zaginąć, narusza zasady funkcjonowania systemu poolingowego o obiegu zamkniętym. Ma to także negatywny wpływ na zrównoważony rozwój, ponieważ każda paleta, która musi zostać zastąpiona nową, wymaga zużycia świeżego drewna.

– Sukces zrównoważonego i wydajnego poolingu zależy od dopilnowania, aby palety pozostały w naszej sieci i były wykorzystywane w optymalny sposób. Kiedy palety stają się niedostępne — na przykład pozostają niewykorzystane jako nadmierne zapasy w magazynie lub, co gorsza, ich lokalizacja jest nieznana z powodu złego zarządzania danymi: wydajność i zrównoważony rozwój systemu poolingowego są zagrożone. Palety są ważną częścią łańcuchów dostaw, a ich brak jest szkodliwy dla wszystkich interesariuszy w łańcuchu dostaw,od producenta poprzez sieć handlową, aż po ostatecznego konsumenta, gdy jego ulubiony produkt nie dotrze na półkę sklepową. W związku z tym IPP uprzejmie zwraca się do wszystkich klientów, sieci handlowych i innych interesariuszy zaangażowanych w nasz system poolingowy, aby zadbali o możliwie jak najszybszy zwrot palet po ich użyciu. W ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić maksymalnie wydajny i zrównoważony system poolingowy, który będzie miał wpływ na wszystkich uczestników łańcucha dostaw – mówi Mark Hulland, Dyrektor ds. Poolingu IPP.

Długoterminowa kampania IPP Pooling jest realizowana za pośrednictwem różnych kanałów, w tym mediów społecznościowych, reklamy banerowej, mailingu bezpośredniego i plakatów, a cały zespół IPP jest aktywnie zaangażowany w proces zgłaszania palet znajdujących się poza siecią – w tym celu opracowano dedykowaną aplikację.

Czytaj także:
Usługi IT podnoszą wydajność logistyki
Nowy algorytm CHEP zwiększa liczbę odzyskanych palet w Europie o 0,5 miliona rocznie
Zaawansowany technologicznie tracking przesyłek w DB Schenker

Zaloguj się by skomentować