Zaloguj się

Nowe autobusy elektryczne we Wrocławiu

Wrocław to kolejne miasto, które zdecydowało się na rozpoczęcie elektromobilnej drogi z produktami z najwyższej, technologicznej półki autobusów miejskich z napędem elektrycznym i zamówiło 13 szt. Mercedes-Benz eCitaro G.

W poniedziałek, 28 sierpnia 2023 Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk dokonał uroczystej prezentacji pierwszego egzemplarza Mercedes-Benz eCitaro G i symbolicznie wprowadził te modele na ulice stolicy Dolnego Śląska.

Do zalet modelu eCitaro G należy zarządzanie termiką magazynów energii zarówno w okresie letnim jak i zimowym. Układ zarządzania temperaturą baterii jest w pełni zintegrowany z inteligentnym i automatycznym system sterowania temperaturą wnętrza w autobusie. Silniki eCitaro G zasilane są akumulatorami litowo-jonowymi typu NMC (baterie niklowo-manganowo-kobaltowe) o łącznej mocy do 490 kWh. Mają one budowę modułową: akumulatory zostały podzielone na pięć modułów, z których każdy dostarcza około 98 kWh. Operatorzy transportu publicznego mogą dostosować swoją strategię użytkowania i ładowania pojazdów do swoich indywidualnych potrzeb dzięki dużej pojemności zastosowanych baterii.

Wrocław rozwija elektromobilność. MPK Wrocław odbiera 13 szt. autobusów Mercedes‑Benz eCitaro G.

Zintegrowany system ogrzewania i klimatyzacji z pompą ciepła oparty jest na czynniku chłodniczym CO2. Zapewnia najwyższą efektywność energetyczną i pozwala na zaoszczędzenie do około 40 % energii w stosunku do klasycznych układów. Ciepło odprowadzane z urządzeń elektrycznych i baterii wykorzystywane jest w systemie ogrzewania i klimatyzacji autobusu.

Czytaj także:
Licznik Elektromobilności - PSPA publikuje najnowsze statystyki
Nowe Solarisy na ulicach Ostrołęki
Z prądem czy pod prąd? Jakie branże skorzystają na elektryfikacji?

Zaloguj się by skomentować