Zaloguj się

Automatyka i robotyka w przemysłowych systemach myjących Cleanetic

 •  Artykuł sponsorowany
 • Kategoria: Logistyka

CLEANETIC to marka maszyn myjących należąca do grupy NOWICKI. Seria przemysłowych systemów myjących jest produkowana w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Tomaszowie Mazowieckim. Koncentruje się na rozwiązywaniu problemów związanych z przemysłowym myciem pojemników.

Zaangażowanie oraz wysoka profesja sprawiły, że staliśmy się zaufanym partnerem wielu zakładów produkcyjnych w Polsce i na świecie w dziedzinie projektowania oraz produkowania przemysłowych maszyn myjących oraz urządzeń towarzyszących.
Jesteśmy nastawieni przede wszystkim na tworzenie wysokiej klasy zautomatyzowanych linii myjących. Nasze doświadczenie oraz rzetelna współpraca z naszymi Klientami pozwoliły nam wypracować niezawodne i dedykowane rozwiązania.
Myjki tunelowe Cleanetic wyposażone w zrywarki etykiet oraz systemy sztaplowania i desztaplowania są ważnym elementem wielu linii technologicznych pracujących w systemie ciągłym. Również myjki skrzyniopalet oraz pojemników do farszu w gniazdach produkcyjnych znajdują zastosowanie u licznych firm z branży spożywczej na całym świecie. Dzięki modułowej konstrukcji wszystkie nasze urządzenia możemy dostosować do indywidualnych potrzeb Klienta.
Skonfigurowanie kompletnej linii myjącej Cleanetic jest złożonym zadaniem, obejmującym wiele czynników. Nie ma dwóch takich samych linii. Nie ma standardowego rozwiązania. Wiemy, jak zaprojektować i zbudować w pełni zautomatyzowaną linię, która jest zarówno ergonomiczna, jak i zapewnia najwyższy zwrot z inwestycji.

Kluczowe zalety urządzeń Cleanetic to:

 • wysoka wydajność
 • dostosowanie do indywidualnych wymagań Klienta
 • różne konfiguracje myjek z wybranym systemem filtracji zapewniające wysoką jakość mycia
 • całkowity nadzór nad procesem mycia - zautomatyzowany system nadzoruje każdy kluczowy walor, zastosowanie systemu monitoringu pozwala na analizę procesu, obniżenia kosztów i zwiększenia wydajności
 • zastosowanie wysokiej jakości materiałów i podzespołów, zapewnia wyjątkową trwałość oraz żywotność urządzenia

Desztaplarka pojemników MLS (Modular Loading System)
System MLS jest odpowiedzią na rosnące potrzeby automatyzacji procesów produkcyjnych w celu optymalizacji wykorzystania urządzeń myjących, szczególnie dużej wydajności godzinowej.
Desztaplarka jest przystosowana do współpracy z automatycznymi liniami myjącymi pracującymi z wydajnością do 1200 poj./h.
System desztaplowania, w zależności od zestawienia z określoną wielkością linii myjącej, pozwala zredukować niezbędną obsługę nawet o 80 % stanowiąc istotny element oszczędności kosztów.

W skład systemu desztaplowania wchodzą:

 • Magazyn pojemników - służy do podawania pojemników do desztaplarki. Jego pojemność to 40 pojemników E2 z możliwością rozbudowy o dodatkowe moduły w zależności od wymagań danej aplikacji. Przesuw pojemników odbywa się za pomocą transportera. Załadunek pojemników do magazynu może odbywać się za pomocą specjalnego podestu lub bezpośrednio z palet. Podawanie pojemników do desztaplarki odbywa się automatycznie. Pojemniki wstawiane są do magazynu w słupkach, po 10 sztuk.
 • Desztaplarka automatycznie pobiera słupki pojemników z magazynu i po jednej sztuce zdejmuje pojemniki ze słupka następnie podaje na transporter górny.
 • Transporter górny za desztaplarką. Służy do odbioru pojemników z desztaplarki i do przekazania ich dalej do obrotnicy pojemników.
 • Obrotnica pojemników. Jej zadaniem jest obrócenie pojemników z pozycji dnem do dołu. W trakcie obrotu pojemników następuje wstępny wyrzut luźnych zanieczyszczeń poprodukcyjnych. Obrót pojemnika odbywa się grawitacyjnie. Po tym procesie pojemnik przejeżdża na transporter przed myjnią lub zrywarką etykiet.
 • Transporter przed myjnią lub zrywarką etykiet automatycznie podaje pojedyncze pojemniki do w/w urządzeń.

Dane techniczne: https://cleanetic.pl/maszyny_przemyslowe/desztaplarka-pojemnikow-mls/

Zalety

 • automatyzacja procesów produkcyjnych i redukcja kosztów obsługi
 • niskie zużycie energii elektrycznej
 • wykonanie ze stali kwasoodpornej
 • funkcja zatrzymania i opróżniania pojemnika z zanieczyszczeń
 • transporter podający odwrócone pojemniki bezpośrednio do myjki pojemników lub zrywarki etykiet produkcji Cleanetic.

Sztaplarka MLS-2
Przystosowana do sztaplowania pojemników E2 w słupki o pojemności 10szt. Miejsce instalacji za myjnią, jej zadaniem jest odbieranie pojedynczych pojemników z myjni po procesie mycia i składanie ich w słupki. W jednym słupku może znajdować się maksymalnie 10 pojemników. Pojemniki składane są w słupki dnami do góry, ma to na celu zabezpieczenie czystych pojemników przed dostawaniem się zanieczyszczeń do nich i dodatkowym odprowadzeniem wody z wnętrza pojemnika. Cały proces sztaplowania przebiega automatycznie, nad którym czuwa prosty i czytelny program, a poprawność procesu kontrolowana jest poprzez cały szereg czujników. Maszyna zbudowana jest z napędów znanych i renomowanych firm.

Zestaw składa się z:

 • Transporter podający – odbiera pojemniki z myjki i kolejkuje je przed procesem sztaplowania, pojemność transportera to 3 pojemniki.
  Pojemniki transportowane są przy pomocy łańcuchów płytkowych o dużej wytrzymałości i odporności na ścieranie.
 • Sztaplarka – składa pojedyncze pojemniki w słupki o wysokości do 10 poj. w słupku. Po zestawieniu gotowy słupek przejeżdża do magazynu.
  Za proces sztaplowania odpowiada specjalny układ pneumatyczny.
 • Magazyn pojemników - służy do odbioru pojemników w słupkach, jego pojemność to 3 słupki x10 poj. = 30 poj. Posiada możliwość rozbudowy o dodatkowe moduły w zależności od zapotrzebowania. Słupki z pojemnikami mogą być zdejmowane z magazynu bezpośrednio na palety lub bezpośrednio na posadzkę.
  W ostatnich latach inwestycje w robotyzację w Polsce rosną, dlatego też firma Cleanetic wychodzi naprzeciw nowym trendom w przemyśle produkując maszyny typu MEP-100 przystosowany do współpracy z robotami.

Myjka tunelowa MEP-100
https://cleanetic.pl/maszyny_przemyslowe/myjka-do-europalet/
Przeznaczona do mycia europalet palet plastikowych oraz pokryw do skrzyniopalet, posiada opcje odmuchiwania wody oraz załadunku i rozładunku przy użyciu robotów przemysłowych.

Jesteśmy przekonani, że ciągłe doskonalenie działalności naszych Klientów poprzez dostarczanie innowacyjnych rozwiązań, wysokiej jakości usług, umożliwi maksymalizację wydajności i rentowności. Dzięki temu nasi Klienci mogą skoncentrować się na swojej podstawowej działalności.

Zaloguj się by skomentować