Zaloguj się

Nowe centrum logistyczne Kuehne+Nagel w Toruniu

Otwarcie Torun - Wojciech Seinicki, Maciej Sobek, Janusz Genderka Otwarcie Torun - Wojciech Seinicki, Maciej Sobek, Janusz Genderka

Kuehne+Nagel otworzyło nowy obiekt logistyki drogowej w Toruniu, który zwiększy możliwości dystrybucyjne w województwie kujawsko-pomorskim oraz wzmocni lokalną i międzynarodową sieć drobnicową.

Lokalizacja nowo otwartego obiektu zapewnia dogodne połączenia z głównymi drogami krajowymi, takimi jak droga ekspresowa S10 i autostrada A1.

– Nowa inwestycja stanowi ważny krok w rozwoju logistyki drogowej  Kuehne+Nagel. Oddział w Toruniu będzie bardzo blisko naszych obecnych oraz przyszłych klientów z regionu kujawsko-pomorskiego. Praca we własnej lokalizacji pozwoli skrócić czasy dostaw do minimum, zwiększy efektywność operacji transportowych i magazynowych co przełoży się na bardziej konkurencyjne warunki współpracy.  To kolejny dowód na konsekwentne zaangażowanie Kuehne+Nagel w rozwój sieci dystrybucyjnej, aby zapewnić pełną kontrolę i najwyższą jakość świadczonych usług – powiedział Maciej Sobek, dyrektor logistyki drogowej w polskim oddziale Kuehne+Nagel.

  • Nowy obiekt dostosowany do potrzeb firmy
  • Dalsze wzmacnianie lokalnej i międzynarodowej sieci drobnicowej
  • Większa efektywność drogowych procesów spedycyjnych

Nowe centrum spełnia najwyższe standardy energooszczędności. Dzięki inteligentnemu oświetleniu LED, reagującemu na ruch, firma zredukuje zapotrzebowanie na energię zarówno w części magazynowej, jak i w biurowej. Magazyn jest w pełni monitorowany i posiada odpowiednie zabezpieczenia przeciwpożarowe. Ponadto automatyzacja bram i ramp przeładunkowych oraz inne systemy wspierające pracę umożliwiają sprawną obsługę przesyłek drogowych klientów firmy.  

Czytaj także:
OMEGA Pilzno i Decathlon z nowym obiektem logistycznym
Kuehne+Nagel dostarczy 1,4 miliona ton sprzętu do turbin wiatrowych dla projektu NEOM
Pierwsza lokalizacja GILOG w Polsce w SEGRO Park Wrocław

Zaloguj się by skomentować