Zaloguj się

Nowy oddział ColliCare Logistics

Firma ColliCare Logistics, norweski operator logistyczny, który od początku ubiegłego roku działa również w Polsce, otworzyła właśnie swój oddział w Wielkiej Brytanii, na przedmieściach Londynu. Tym samym firma jest już obecna w 13 krajach w Europie i Azji, i ma aspiracje na kolejne.

Otwarcie nowego biura w Wielkiej Brytanii to ważna wiadomość dla polskich eksporterów i importerów na tym kierunku, w szczególności dla klientów ColliCare. Firma świadczy usługi transportu drogowego pomiędzy Polską i Wielką Brytanią, a także intensywnie rozwija własne rozwiązania short sea, koncentrując się na obniżeniu emisji zanieczyszczeń do atmosfery w branży transportowej. Morski transport kontenerowy do Wielkiej Brytanii z ColliCare to jedno z najlepszych rozwiązań tego typu na rynku. Bez względu na formę transportu, ColliCare oferuje również wsparcie w zakresie odpraw celnych do i z Wielkiej Brytanii.

– Mamy już wielu klientów i partnerów w Wielkiej Brytanii i nie możemy się doczekać dalszego rozwoju naszej współpracy. M.in. dlatego zapadła decyzja o otwarciu własnego oddziału w Wielkiej Brytanii. W Grupie ColliCare drzemie ogromny potencjał, a Polska jest dla nas bardzo ważnym partnerem. Łącząc nasze siły w Polsce i Wielkiej Brytanii, a także z resztą Grupy, budujemy konkurencyjne rozwiązania logistyczne, doceniane na całym świecie. – mówi Cem Turkdonmez, Managing Director UK.

Gyńskie biuro norweskiej firmy od dawna z sukcesami obsługuje ładunki drogowe i kontenerowe do i z Wielkiej Brytanii, a teraz będzie wspierane przez lokalny oddział brytyjski. Oddział ColliCare w Erith, pod Londynem, ma długofalowe plany rozwoju. Nowy zespół ma za zadanie rozwijać ofertę transportu morskiego i drogowego, ale także wprowadzić na rynek obsługę frachtów lotniczych, usługi magazynowania i krajowej dystrybucji w UK. Z pewnością kierunkami o dużym znaczeniu i potencjale dla ColliCare UK, również ze względu na lokalną obecność Grupy na tych rynkach, będą Skandynawia, kraje bałtyckie, Beneluks, oczywiście Polska, ale też Azja, np. Chiny i Indie.

Jako nowy gracz na rynku brytyjskim, ColliCare koncentruje się na wysokim poziomie jakości i usług. Wizją firmy jest wzrost konkurencyjności klientów poprzez dostarczanie innowacyjnych i zintegrowanych usług logistycznych, które charakteryzują się wysoką jakością i elastycznością. Nowy zespół jest już na miejscu. Dyrektorem zarządzającym został Cem Turkdonmez, od lat związany z ColliCare. Wcześniej odpowiadał m.in. za zarządzanie oddziałem firmy w Turcji. Cem posiada wieloletnie doświadczenie w branży logistycznej.

– Czas mija szybko. Na początku 2022 roku otwieraliśmy biuro ColliCare w Gdyni, teraz czas na Wielką Brytanię. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ eksportujemy i importujemy znaczne ilości towarów do i z Wielkiej Brytanii dla naszych polskich klientów. Teraz obecność naszych kolegów w Wielkiej Brytanii z pewnością będzie miała pozytywny wpływ na jakość naszych usług i nasze możliwości logistyczne – powiedział Piotr Kaleńczuk, General Manager Poland:

ColliCare koncentruje się na obsłudze całych łańcuchów dostaw, ma 16-letnie doświadczenie w dostarczaniu inteligentnych rozwiązań logistycznych. Dzięki obecności w 13 krajach w Europie i Azji firmie udało się już wyróżnić, opracowując dla swoich klientów bardziej zrównoważone rozwiązania logistyczne.

Czytaj także:
Nowe technologie a redukcja kosztów floty
Grupa Girteka uruchamia nowe oddziały
Co zawodowi kierowcy cenią najbardziej?

Zaloguj się by skomentować