Zaloguj się

Nowe centrum dystrybucyjne Frigo Logistics z inteligentnymi rozwiązaniami magazynowymi

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Mecalux wyposaży automatyczny magazyn paletowy w centrum dystrybucyjnym o kontrolowanej temperaturze należącym do Frigo Logistics, wiodącego w Polsce operatora logistycznego dla produktów głęboko mrożonych. Inwestycja będzie obejmowała również montaż dwóch systemów składowania palet oraz instalację oprogramowania Easy WMS.

– Postanowiliśmy wdrożyć najnowsze automatyczne rozwiązania do naszych procesów logistycznych, ponieważ zdecydowanie stawiamy na innowacyjność. Naszym celem jest utrzymanie pozycji wiodącego w Polsce operatora logistycznego w kompleksowej obsłudze produktów głęboko mrożonych – wyjaśnia Marcin Cichoński, Facility Manager we Frigo Logistics.

Frigo Logistics specjalizuje się w dystrybucji, transporcie i magazynowaniu produktów mrożonych, a także w kategorii dry, fresh oraz płynnej dla produktów spożywczych. Nowo wybudowane centrum dystrybucyjne w Nowym Dworze Mazowieckim zostanie wyposażone w kompleksowe rozwiązanie firmy Mecalux: automatykę, oprogramowanie oraz systemy składowania. „Dzięki tej inwestycji będziemy mogli dynamicznie reagować na wahania wolumenów naszych klientów i odbiorców, zwłaszcza w okresie sezonu letniego, okresach świątecznych i długich weekendów. Naszą misją jest świadczenie jak najlepszej jakości usług, a automatyzacja operacji z pewnością jest tego dużym wsparciem”, dodaje Marcin Cichoński, Facility Manager we Frigo Logistics.

W automatycznym magazynie, o wysokości 36 metrów, zostanie utworzonych sześć korytarzy z regałami o podwójnej głębokości składowania, które będą mogły pomieścić 15 000 palet. W każdym korytarzu ładunki będą pobierane i odkładane przez układnicę w sposób całkowicie automatyczny. Instalacja, w której będzie panowała kontrolowana temperatura -20ºC, zostanie wyposażona w inertyzację.

Magazyn automatyczny zostanie połączony z magazynem dystrybucyjnym za pomocą wózków wahadłowych i linii przenośników. W tej strefie firma Mecalux zamontuje regały paletowe i regały przesuwne Movirack o łącznej pojemności 6 000 palet.

Za kontrolę i optymalizację wykonywanych w obiekcie operacji będzie odpowiadał system zarządzania Easy WMS. Będzie on przypisywał odpowiednią lokalizację każdemu artykułowi zgodnie z kategorią i aktualnym poziomem popytu. „Identyfikowalność towarów to jeden z kluczowych wymogów dla firm takich jak nasza, które zarządzają produktami spożywczymi w temperaturze kontrolowanej. Zachowanie w pełni ciągu chłodniczego na każdym z etapów, by produkty głęboko mrożone zachowały najwyższą jakość, to nasze priorytetowe zadanie”, przyznaje Marcin Cichoński, Facility Manager we Frigo Logistics.

Czytaj także:
SUUS otworzył skład celny w Sosnowcu i zwiększa wsparcie klientów
DSV – Global Transport and Logistics ogłasza program inwestycji w Polsce
Wyniki Raportu Panattoni - zaangażowanie europejskiej logistyki w zrównoważony rozwój

Zaloguj się by skomentować