Zaloguj się

Wózki widłowe elektryczne Toyota - poznaj ich świat!

  •  Artykuł sponsorowany
  • Kategoria: Logistyka

Już teraz zobacz, co charakteryzuje i wyróżnia na tle innych urządzeń - nowoczesne, zaawansowane wózki widłowe elektryczne od Toyota-Widłowe! Nie czekaj i nie zastanawiaj się dłużej - w niniejszym artykule znajdziesz kompleksowe porównanie różnych modeli widlaków z elektrycznym napędem, które sprawdzają się zarówno w magazynach, jak i na zewnątrz budynków. Doceń ich indywidualny styl i nowoczesny design.

Elektryczne wózki widłowe
Współcześnie nikt już nie jest w stanie wyobrazić sobie prac magazynowych związanych ze składowaniem bez urządzeń, jakimi są wózki widłowe elektryczne. Te wydajne i wielofunkcyjne maszyny skutecznie wyparły większość urządzeń ręcznych, pozbawionych napędu (no może poza widywanymi gdzie nigdzie wózkami paletowymi ręcznymi).
Ich stosunkowo dość nieduża (w porównaniu z możliwościami) konstrukcja ułatwia sprawne poruszanie się zarówno pomiędzy magazynowymi regałami, jak i w wąskich korytarzach czy na placach, nawet w trakcie rozładunku i załadunku zamówień.
Standardowo, większość elektrycznych wózków widłowych dysponuje wysokością podnoszenia rzędu do około 6-7 metrów oraz udźwigiem o wartości do 4-5 ton. Oczywiście, dokładne parametry zależą od konkretnego modelu urządzenia, jednak w obrębie tej kategorii sprzętów nie odnotowuje się nadmiernych rozbieżności i dużych różnic w mocy pomiędzy różnymi markami wózków (np. wózki widłowe Toyota a elektryczne wózki widłowe Manitou). Dlatego właśnie wybór wózka elektrycznego jest tak trudny i decydują o nim często szczegóły oferty.

Zapytaj o: Elektryczne wózki widłowe Toyota-Widłowe
Interesuje Cię oferta wózków z napędem elektrycznym marki Toyota? Zobacz, jakie są ich możliwości, wyposażenie i zastosowanie, a potem dobierz sprzęt do indywidualnych potrzeb Twojej firmy. Poniżej zaprezentujemy 4 serie wózków widłowych elektrycznych, które różnią się się między sobą zarówno pod względem możliwości, wielkości, jak i napięcia elektrycznego. A to ostatnie opisują cyfry podane w nazwie każdego modelu: 24, 48 oraz 80.

Toyota Traigo 24
toyota wozki 2
Pierwsza seria wózków widłowych elektrycznych to Toyota Traigo 24. Jak nazwa wskazuje - jest maszyna o 24-woltowej baterii (najmniejszej spośród całej kategorii). Urządzenia tej serii sprawdzają się raczej do lekkich prac, choć dysponują maksymalną wysokością unoszenia ładunków aż do 6,5 metra.
Dla wygody operatora (jak wszystkie widlaki tej marki) wyposażone zostały w System Toyota SAS, który zapewnia bezpieczeństwo w trakcie jazdy poprzez synchronizację układu kierowniczego, ograniczenie prędkości na zakrętach oraz kontrolę funkcji masztu.
Wózki widłowe elektryczne Traigo 24 słyną ze swojej niewielkiej konstrukcji - występują w wersji 3-kołowej.

Toyota Traigo 48
toyota wozki 3
Elektryczne wózki serii Toyota Traigo 48-woltowe dostępne są na rynku w dwu wersjach:

  • 3-kołowe,
  • 4-kołowe.

Przeznaczone są do średnio-intensywnych prac, a ich udźwig maksymalny wynosi do 2 ton. Z kolei wysokość podnoszenia na poziomie do 7,5 tony, pozwala wózkom widłowym elektrycznym Traigo 48 na obsługę magazynów średniego oraz wysokiego składowania.
Ta seria wózków z napędem elektrycznym jest wyposażona również w System Toyota SAS, a także technologię AC, która umożliwia maksymalne wykorzystanie energii w trakcie pracy.

Toyota Traigo 80
toyota wozki 3 b
Te rodzaje widlaków elektrycznych są zdecydowanie bardziej zaawansowane niż wymienione wcześniej serie maszyn. Elektryczny wózek widłowy Traigo 80 dysponuje udźwigiem nawet do 5 ton! 4-kołowa konstrukcja urządzenia jest wciąż na tyle kompaktowa, aby zapewniać mu bezpieczne i wygodne manewrowanie na niewielkich przestrzeniach.
System Toyota SAS, technologia AC czy możliwość bocznej wymiany baterii to standardowe udogodnienia, które producent gwarantuje wszystkim urządzeniom. Tym jednak co w tej serii charakterystycznego to duży udźwig oraz przystosowanie do intensywnych prac zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, dzięki czemu wózki elektryczne Traigo 80 są niezwykle użyteczne i wielofunkcyjne.

Toyota Traigo HT
toyota wozki 4
Ostatnia seria elektrycznych widlaków, którą prezentujemy to Toyota Traigo HT - wózki z przeciwwagą przeznaczone do zaawansowanych zadań. Ich niebywałe parametry sprawiają, że urządzenia tego typu są wręcz nieocenione w swojej pracy. Udźwig do 8,5 tony oraz wysokość podnoszenia do 6,5 metra umożliwiają przyrównywanie tego typu sprzętów do najbardziej zaawansowanych spośród wózków spalinowych - czyli wózków widłowych terenowych.
Duża pojemność akumulatorów wynosząca do 1250 Ah zauważalnie podnosi tempo pracy, tym bardziej jeśli wspomnieć o maksymalnej prędkości, jaką rozwijają tego typu pojazdy - do 16 km/h. Wózki widłowe elektryczne Traigo HT to urządzenia, które często wykorzystuje się do pracy na zewnątrz pomieszczeń, rozładunku i załadunku ciężarówek, a także transportu między budynkami czy na otwartych przestrzeniach.
Standardowo wózki te zostały również wyposażone w System SAS oraz technologie AC.

Ekologiczne wózki do pracy w różnych warunkach
Wózek widłowy elektryczny od Toyota-Widłowe to wydajne rozwiązanie do transportu pionowego i poziomego, które będzie skuteczne na lata. Ergonomia użytkowania, ekologiczne silniki oraz wydajny napęd - to cechy wózków widłowych Toyota, które skłaniają do zakupu.
Ponadto System SAS zapewniający każdej maszynie bezpieczną pracę i ułatwienie w prowadzeniu daje operatorowi gwarancję sprawnie przeprowadzonych zadań. Nie czekaj i już teraz wybierz wózek widłowy elektryczny z przeciwwagą, który dopasowany będzie do potrzeb w Twojej firmie.

Zaloguj się by skomentować