Zaloguj się

OT Port Świnoujście przedłużył dzierżawę terenu, na którym działa terminal

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka
OT Port Świnoujście przedłużył dzierżawę terenu,  na którym działa terminal OT Port Świnoujście

OT Port Świnoujście oraz Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście podpisały umowę przyrzeczoną dzierżawy nieruchomości, na której prowadzona jest działalność terminala.

– Aktywa portowe są obecnie kluczowym elementem działalności prowadzonej przez Grupę OTL, a porty morskie pełnią strategiczną rolę w światowej gospodarce. Zapewnienie długoterminowej ciągłości działania terminala w Świnoujściu było jednym z naszych priorytetów w tym roku i to udało się zrealizować dzięki podpisaniu umowy z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. OT Port Świnoujście realizuje bardzo istotne - z punktu widzenia Grupy OTL i całej polskiej gospodarki - przeładunki towarów masowych. Ostatnie nasze inwestycje, w tym zakup nowych żurawi, z których pierwszy właśnie trafił do portu, umożliwią nam realizację przeładunków, poza masowymi także sztuk ciężkich, kontenerów i ładunków ponadgabarytowych – mówi Kamil Jedynak, Prezes OT Logistics.

Umowa zawarta w dniu 20.09.2023 r. pomiędzy Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, a OT Port Świnoujście, spółką zależną OT Logistics, stanowi aneks do obecnej umowy dzierżawy (z 12.09.1994 r.)
i przewiduje między innymi wydłużenie do 30 lat okresu obowiązywania dzierżawy nieruchomości, na której prowadzona jest działalność terminala, co zwiększa stabilizację działalności OT Port Świnoujście oraz zdecydowanie ułatwia podejmowanie dalszych decyzji inwestycyjnych.

Czytaj także:
Pierwsze bezpośrednie zawinięcie statku serwisu MSC SWAN do Portu Gdynia
Ważą się losy unijnego rozporządzenia dot. rynku kontenerów morskich
Nowe inwestycje w Porcie Gdańsk

Zaloguj się by skomentować