Zaloguj się

Wyjątkowy 3001. One Box w historycznej dzielnicy Krakowa

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Allegro kontynuuje rozbudowę swojej sieci automatów paczkowych. Na krakowskim Kazimierzu właśnie pojawił się 3001. One Box ozdobiony wyjątkową drewnianą rzeźbą, która swym stylem wpisuje się w zabytkowy charakter miejsca, w którym się znajduje. W ciągu niecałych dwóch lat od uruchomienia usługi sieć automatów paczkowych rozrosła się w błyskawicznym tempie. Grupa Allegro planuje dalszy rozwój, w tym kolejne instalacje automatów w nadchodzących latach.

W całej Polsce jest obecnie 3001 automatów One Box, które doskonale komponują się z miejskim krajobrazem, dopasowując się do otoczenia. Dowodem tego jest najnowszy One Box by Allegro, który znajduje się w historycznej części Krakowa – na Kazimierzu. Wyjątkowy automat został ozdobiony drewnianą rzeźbą, której centralnym elementem jest drzewo, a pomiędzy jego gałęziami ukryto symbole unikalnych dla One Box cech: dostępności dla osób ze specjalnymi potrzebami, możliwości bezpłatnego zwrotu sprzętu elektrycznego czy akcji sadzenia drzew za co dziesiątą otrzymaną przesyłkę. Integralną częścią instalacji będzie zieleń i rośliny ozdobne, które dodatkowo wzbogacają przestrzeń wokół automatu One Box.

Rzeźba jest dziełem małopolskiego artysty, Tadeusza Franosza z Białego Dunajca, ucznia słynnego na Podhalu Władysława Trebuni-Tutki.

– Allegro oddało do użytku już ponad 3000 automatów paczkowych. Widzimy, jak dosłownie z każdym dniem, rośnie ich popularność. Klienci cenią je za funkcjonalność, dostępność i estetykę. Nasz 3001. automat postawiony w klimatycznej części mojego rodzinnego Krakowa jest wyjątkowy! Pokazuje, jak w jednym projekcie można połączyć wiele wymiarów: nowoczesności, technologii, troski o środowisko, a nawet sztuki. Wierzymy, że budując nieoczywiste synergie, możemy zaproponować klientom jeszcze więcej w najbardziej odpowiedzialny sposób – powiedział Artur Zbroja, dyrektor transportu w Grupie Allegro.

Czytaj także:
Sieć 5000 automatów paczkowych SwipBox Infinity w trzy lata
Kompleksowa obsługa paczek w aplikacji Mój DHL
Paczkomat InPost na lotnisku Chopina

Zaloguj się by skomentować