Zaloguj się

DIMAX Int. Poland w Panattoni Park Pruszków V

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka
DIMAX Int. Poland w Panattoni Park Pruszków V Wojciech Mateusiak / Panattoni

Firma DIMAX Int. Poland, wyłączny importer i przedstawiciel niemieckiej marki agregatów prądotwórczych oraz maszyn ogrodowych Könner & Söhnen, przenosi się do nowego centrum dystrybucyjnego Panattoni Park Pruszków V (Ulma). Najemca zajmie 3 400 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej i tym samym zajmie ostatni wolny moduł w podwarszawskiej inwestycji. W transakcji firmę DIMAX Int. Poland reprezentowało AXI IMMO. Spółka należy do grupy kapitałowej DIMAX Int. GmbH., która specjalizuje się w produkcji i sprzedaży generatorów użytkowych o mocy poniżej 10 kW oraz stacji zasilania awaryjnego.

Bardziej efektywna obsługa z nowego centrum dystrybucyjnego

Kamila Winiarska, Prezes Zarządu, DIMAX Int. Poland, mówi: „Ekspansja oraz decyzja o przeniesieniu się do nowego centrum dystrybucyjnego wpisywały się w naszą strategię rozwoju na polskim rynku. Jej celem jest zapewnienie długoterminowego wzrostu i stabilności, a także bardziej efektywnej obsługi klientów. Nowa powierzchnia w znaczący sposób pozwoli zwiększyć możliwości związane ze składowaniem towarów, a także pozytywnie wpłynie na zoptymalizowanie łańcucha dostaw tj. poprzez przyspieszenie dystrybucji i obniżenie kosztów logistycznych”.

Najemca zajmie 3 200 mkw. powierzchni magazynowej i logistycznej, którą uzupełni 200 mkw. część biurowa.

– Klient poszukiwał nowoczesnej powierzchni magazynowej i logistycznej, która będzie służyła mu jako centrum dystrybucyjne. Wśród przedstawionych wymagań znalazły się m.in. dostępność od zaraz, a także co znaczące relatywnie nieduża odległość od poprzedniej lokalizacji, w celu zachowania tej samej kadry pracowników. Panattoni Park Pruszków V położony jest zaledwie kilkanaście kilometrów od poprzedniej siedziby firmy. Co więcej, zagęszczona, wobec poprzedniej lokalizacji, liczba doków przeładunkowych w stosunku do powierzchni magazynowej znacznie usprawni Klientowi dystrybucję, a innowacyjne technologie zastosowane w parku pozwolą na oszczędności związane ze zużyciem mediów. Dzięki zaangażowaniu oraz elastyczności dewelopera najbliżej spełnienia oczekiwań Klienta znalazła się oferta przygotowana przez firmę Panattoni – wyjaśnia Klaudia Markowska, Starszy Doradca, Dział Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO.

– Region stołeczny to serce polskiej logistyki, z największymi zasobami powierzchni przemysłowych pośród wszystkich krajowych rynków, stanowiący blisko 20 proc. całkowitego wolumenu. Możliwość obsługi zarówno Warszawy, jak i doskonałe połączenie z kluczowymi ośrodkami Polski oraz Europy, napędzają komercjalizację kolejnych parków. Pruszków okazuje się jedną z najatrakcyjniejszych lokalizacji na rynku. Dostarczyliśmy tu blisko 300 000 m kw. w ramach sześciu parków przemysłowych, a popyt na powierzchnię jest ogromny. Cieszymy się, że jeden z naszych obiektów wpisał się w strategię firmy Dimax i życzymy powodzenia w realizacji planów związanych z nową inwestycją – podkreśla Maciej Skurczyński, Leasing Manager, Panattoni.

Czytaj także:
Pierwsza połowa 2023 r. na rynku magazynowym okiem ekspertów JLL
Największa inwestycja Panattoni w Małopolsce ukończona
ID Logistics rozwija energooszczędne centra dystrybucji

Zaloguj się by skomentować