Zaloguj się

Nowy park przemysłowy Accolade na Górnym Śląsku

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Accolade, międzynarodowy inwestor z sektora nieruchomości przemysłowych, powiększa swoje portfolio o nowy obiekt na Górnym Śląsku, jednym z najatrakcyjniejszych obszarów przemysłowo-magazynowych w Polsce. Park magazynowy w Rudzie Śląskiej będzie miał powierzchnię 67 000 mkw., z czego niemal połowa została już wynajęta pierwszemu najemcy. Wartość inwestycji to 55 mln euro.

Nowy park, należący do Accolade znajduje się tuż przy autostradzie A4, co umożliwia szybką komunikację z Niemcami oraz miastami na zachodzie Polski. Zaledwie 15 km dzieli park od autostrady A1, a ok. 60 km od granicy z Czechami. Rozwinięta infrastruktura drogowa zapewnia także łatwy dostęp do Katowic, oddalonych o ok. 20 minut jazdy oraz innych miast Górnego Śląska. Lokalizacja parku gwarantuje także dogodne połączenie z międzynarodowym portem lotniczym Katowice-Pyrzowice.

– Górny Śląsk to niezwykle atrakcyjny rynek, który cieszył się silną pozycją w sektorze magazynowym już od samego początku jego rozwoju w Polsce. Doceniamy ogromny potencjał tej lokalizacji, jej infrastrukturę i bogate zaplecze kadrowe. Czynniki te zachęcają firmy do prowadzenia i rozwijania działalności właśnie w tym regionie. Wierzymy, że nasze inwestycje przyczynią się do dalszego rozwoju tego rynku, oferując jednocześnie najemcom najlepsze warunki dla ich biznesów. – powiedział Jarek Wnuk, dyrektor zarządzający Accolade w Polsce.

Park w Rudzie Śląskiej będzie się składał z dwóch budynków, zlokalizowanych na działce o powierzchni 13,5 ha. Większość powierzchni magazynowej pierwszego z nich została już wynajęta spółce Regesta, dostawcy usług logistycznych. Park dostosowano do indywidualnych potrzeb klienta. Podobnie jak wszystkie nowe inwestycje w portfolio Accolade, będzie posiadał certyfikat BREEAM na poziomie co najmniej Excellent.

Zgodnie z raportem JLL „Rynek Magazynowy w Polsce, 1H 2023" Górny Śląsk jest drugim po Warszawie największym rynkiem magazynowym w Polsce. Region ten pozostał najbardziej pożądaną destynacją w kraju, z podpisanymi umowami najmu na blisko 400 000 mkw. powierzchni, co stanowi 20% udziału w skali całego kraju. Ważnym czynnikiem wpływającym na rozwój sektora magazynowego właśnie na Górnym Śląsku jest duża dostępność pracowników z umiejętnościami technicznymi. Dogodne położenie oraz doskonałe połączenia drogowe z resztą Polski, a także z Europą Zachodnią i Środkową również mają na to wpływ.

Accolade posiada już jeden park magazynowy na Górnym Śląsku, zlokalizowany w Częstochowie. Inwestor podjął decyzję o realizacji kolejnego projektu, uwzględniając lokalizację i atrakcyjne czynniki tego regionu.

Czytaj także:
MLP Poznań West rozbuduje swoje powierzchnie magazynowe
IGS Schreiner w 7R City Park Gdańsk South II
MCG EastBridge wynajmuje cały park logistyczny GLP pod Krakowem

Zaloguj się by skomentować