Zaloguj się

Nowoczesne rozwiązania w transporcie

Kluczowa rola transportu w gospdarce powoduje konieczność wdrażania coraz nowocześniejszych rozwiązań, pozwalających na optymalizację czasu i cen oraz zapewnienie płynnych łańcuchów dostaw. Ważne jest również zachowanie bezpieczeństwa podczas przewozów. Transport towarów podlega ciągłej ewaluacji w kierunku zautomatyzowania procesów dostaw towarów. Celem w każdym przypadku jest zaspokojenia potrzeb klientów na jak najwyższym poziomie.

Rozwiązania IT w logistyce
O nowoczesnym transporcie decydują sukcesywnie podejmowane przez firmy transportowe innowacyjne działania. Kluczowe znaczenie w logistyce znalazły wprowadzone przez Grupę Raben rozwiązania z zakresu IT. Należą do nich platforma myRaben oraz narzędzie do śledzenia przesyłki ETA. Platforma myRaben umożliwia przejrzyste zarządzanie procesem dostaw i magazynowania towarów. Intuicyjne narzędzie pozwala na kompleksowe zarządzanie kluczowymi operacjami. 

W ramach myRaben klient może także poznać rzeczywisty czas dostawy przesyłki, dzięki parametrowi ETA. ETA określa szacowany czas przybycia przesyłki do miejsca docelowego, zbiera i analizuje dane w czasie rzeczywistym, takie jak położenie GPS oraz warunki na drodze. Narzędzie służy zarówno przewoźnikom, jak i odbiorcom przesyłek. Przyczynia się do lepszego planowania i kontroli operacji logistycznych. Nieustannie rozwijana platforma myRaben posiada wiele przydatnych i funkcjonalnych modułów umożliwiających przygotowanie oferty cenowej, składanie zleceń transportowych, indywidualne planowanie parametrów dostawy, a także wygodne dla klientów składanie reklamacji. 

Nowoczesne technologie flotowe
Do jednych z kluczowych rozwiązań w zakresie nowoczesnego transportu zalicza się systematyczną wymianę floty samochodowej na niskoemisyjną oraz inwestowanie w zwiększenie bezpieczeństwa i komfort pracy kierowców. Równie istotne jest szkolenie kierowców w zakresie jazdy defensywnej, tworzenie ergonomicznych stanowisk pracy, testowanie napędów alternatywnych, a także optymalne wykorzystywanie powierzchni ładunkowej. Grupa Raben, jeden z wiodących operatorów logistycznych w Europie, od wielu lat wprowadza innowacyjne, nowoczesne rozwiązania w swojej działalności w Polsce i poza granicami naszego kraju. 

Szczególne osiągnięcia w wykorzystaniu nowoczesnych technologii realizowane są w transporcie drogowym. Zakup nowoczesnej floty, tworzenie własnych stacji serwisowych czy zachęcanie klientów do wyboru bardziej ekologicznych przewozów intermodalnych to tylko niektóre z podejmowanych działań przez operatora. Nowoczesne modele samochodów wyposażone są w pozwalający na kontrolowanie otoczenia system MirrorCam. Lusterka zewnętrzne zastąpione zostały kamerami umożliwiającymi lepszą widoczność z miejsca kierowcy, a system PPC (Predictive Powertrain Control) pozwala na aktywne sterowanie silnikiem, hamulcami oraz automatyczną skrzynią biegów. 

Wprowadzone innowacje pozwalają zaoszczędzić nawet 5% paliwa podczas jazdy, w znacznym stopniu przyczyniając się do ograniczenia emisji szkodliwych substancji do środowiska. Więcej informacji na temat szczegółowych rozwiązań w transporcie można znaleźć na stronie https://polska.raben-group.com.

Zaloguj się by skomentować