Zaloguj się

Volvo Trucks uruchamia nową usługę ładowania elektrycznych ciężarówek

Ogólnokrajowa sieć publicznych szybkich ładowarek do ciężkich elektrycznych ciężarówek otwiera się w Szwecji. Sieć ładowania zasilana jest energią odnawialną. Nowa usługa Volvo Trucks ułatwia przewoźnikom znajdowanie stacji ładowania i dostęp do nich.

Nowa usługa Volvo pozwala przewoźnikom łatwo znaleźć publiczne stacje ładowania ciężkich pojazdów i uzyskać do nich dostęp, niezależnie od marki.

Sieć szybkiego ładowania elektrycznych samochodów ciężarowych, to kluczowy element przejścia na bardziej zrównoważony transport ciężki. W Szwecji w latach 2023 i 2024 planuje się otwarcie około 130 stacji ładowania. Stacje są obsługiwane przez kilka różnych firm, a Volvo Trucks jest jednym z zaangażowanych partnerów. Volvo Trucks uruchamia teraz nową usługę, która umożliwia przewoźnikom znajdowanie stacji ładowania i uzyskiwanie dostępu do nich. Usługa zostanie najpierw uruchomiona w Szwecji, a wkrótce potem na innych rynkach europejskich i w innych częściach świata. Usługa ładowania Volvo, w pierwszym etapie zapewni bezproblemowy dostęp do 29 stacji ładowania obsługiwanych przez OKQ8. Stacje ładowania będą zasilane ekologiczną energią elektryczną.

– To prawdziwy przełom w elektryfikacji transportu ciężkiego. Nasi klienci będą mieli dostęp do publicznych szybkich ładowarek w całej Szwecji, dzięki czemu przejście na napęd elektryczny stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek – mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks.

Nowa usługa jest dostępna dla wszystkich marek samochodów ciężarowych i wyświetla wszystkie stacje ładowania odpowiednie dla pojazdów ciężarowych, niezależnie od tego, kto je obsługuje. Użytkownik może płacić za ładowanie za pośrednictwem nowej platformy, a w niedalekiej przyszłości możliwa będzie także rezerwacja czasu ładowania.

– Klienci będą mogli uzyskać wiarygodne informacje o tym, gdzie znaleźć stacje ładowania ciężkich pojazdów elektrycznych i będą mieć pewność, że płacą uczciwą cenę rynkową, bez ukrytych opłat. Dzięki możliwości dobrego zaplanowania trasy z wyprzedzeniem i minimalnej liczbie czynności administracyjnych, jestem przekonany, że jest to ważny krok w kierunku jeszcze większej popularności elektrycznych modeli wśród właścicieli flot  – mówi Roger Alm.

Volvo Trucks ściśle współpracuje z operatorami punktów ładowania na całym świecie, aby rozwijać sieć ładowania i usługi tak płynnie i szybko, jak to możliwe. Volvo Trucks, integralna część Volvo Group, buduje także infrastrukturę ładowania za pośrednictwem Milence, spółki joint venture utworzonej z Daimler Truck i Traton Group.

Efektem partnerstwa będzie instalacja i obsługa co najmniej 1700 wysokowydajnych punktów ładowania ekologiczną energią na autostradach i w ich pobliżu, a także w węzłach logistycznych w całej Europie. Infrastruktura umożliwi ładowanie wszystkich pojazdów elektrycznych o dużej ładowności akumulatorowej, niezależnie od marki.

Sposób działania usługi ładowania Volvo Trucks:

  • Usługa ładowania jest częścią Volvo Connect, interfejsu Volvo Trucks do usług cyfrowych,
  • Klient może znaleźć i zapłacić za ładowanie za pośrednictwem Volvo Connect i aplikacji mobilnej. Mapa cyfrowa pokazuje stacje ładowania i ich dostępność. W najbliższym czasie             możliwa będzie rezerwacja czasu ładowania,
  • Klient, za pomocą karty lub aplikacji mobilnej dokonuje identyfikacji i rozpoczyna ładowanie,
  • Klient otrzymuje jedną, skonsolidowaną fakturę.

Czytaj także:
Siemens przejmuje Heliox, rozszerzając swoje eMobility
Zielone dostawy Lidl Polska realizowane przez elektryczne Volvo Trucks
Czy wystarczy baterii dla ciężarówek?

Zaloguj się by skomentować