Zaloguj się

Stuart wkracza w nowy segment

Farba, wiertarka, gwoździe czy rękawice potrzebne na szybko w domu lub na budowie? Szybkie dostawy odpowiedzą i na te potrzeby. Stuart, firma z branży logistyki technologicznej, oraz znana sieć sklepów budowlanych Bricoman, nawiązały współpracę. Pozwoli ona uniknąć frustrujących opóźnień i zminimalizować koszty ponoszone m.in. przez właścicieli firm budowlanych.

Platforma szybkich dostaw Stuart sukcesywnie rozszerza obecność w Polsce, podejmując innowacyjne współprace także z firmami spoza, intuicyjnie kojarzonej z natychmiastowymi dostawami, branży gastronomicznej. To wyjście naprzeciw potrzebom, z którymi spotykają się przedsiębiorstwa, takie jak Bricoman, posiadający sieć sklepów budowlanych, ale będący też hurtownią remontowo-budowlaną. Teraz, dzięki nawiązaniu współpracy z firmą Stuart w Szczecinie, tamtejsi klienci sieci mogą zamawiać towary z asortymentu dostępnego w sklepie – z opcją szybkiej dostawy.

– Zaczęliśmy myśleć nad rozszerzeniem naszej oferty o usługę szybkich dostaw, ponieważ klienci coraz częściej zgłaszali nam taką potrzebę. Wyróżniło nas to na tle konkurencji, tym bardziej, że mogliśmy zaproponować m.in. dostawy bezpośrednio na budowę. Widząc rosnącą popularność usługi i przebieg współpracy ze Stuart nie mamy wątpliwości co do słuszności tej decyzji – wskazuje Grzegorz Wierzbicki, Dyrektor w Bricoman Szczecin.

Firmy podjęły wspólne działania w kwietniu tego roku. Liczba zamówień urosła w szybkim tempie, z początkowych kilkunastu miesięcznie, do kilkudziesięciu obecnie. To zwiększyło przewagę konkurencyjną sieci, ponieważ dla tej branży w Polsce było to przełomowe rozwiązanie. Wysoka jakość świadczonej usługi i efektywność wpłynęły na marketing szeptany wśród klientów, skutecznie zwiększając popularność usługi.

Modelowanie dobrego doświadczenia klienta

Usunięcie konieczności wysłania pracownika z budowy do sklepu i z powrotem, to duża korzyść np. dla właściciela firmy z tej branży – zarówno, jeśli chodzi o czas, jak i pieniądze. W godzinach szczytu podróż pracownika do sklepu może wynosić nawet 3 godziny, co dodatkowo generuje znaczne opóźnienia w pracach na budowie. Opcję szybkiej dostawy produktów doceniają także indywidualni klienci, którzy chętnie sięgają po nią podczas prac remontowych w domu.

Aby odpowiedzieć na ich potrzeby, w ramach szybkiej dostawy Bricoman w Szczecinie oferuje szeroki wachlarz produktów niezbędnych do kontynuacji prac, od silikonów i fug do glazury, po części eksploatacyjne typu wiertła, czy tarcze.

– Jakość, terminowość i różnorodność dostaw dopasowanych do potrzeb klienta ma duże znaczenie. Klienci Bricoman bardzo chwalą sobie krótki czas realizacji i punktualność, czyli to, co tworzy trzon naszej strategii. Nowy kanał to odwzorowanie zakupów stacjonarnych, ale z dodatkową wartością, jaką jest szybkie otrzymanie produktu, bez konieczności wychodzenia z domu – dodaje Agnieszka Majewska, General Manager w Stuart.

Przełomowa współpraca to przykład dostarczenia nowych możliwości dla graczy z branży budowlano-remontowej. Satysfakcja klientów jest w tym przypadku jej osią – to ona buduje przywiązanie do marki i usługi, a także definiuje wybory zakupowe w przyszłości. Outsourcing procesu logistyki ostatniej mili i podjęcie długofalowej współpracy z platformą sprawia, że marki mogą bezproblemowo docierać z produktami do nowej grupy klientów.

Czytaj także:
Zielone dostawy Lidl Polska realizowane przez elektryczne Volvo Trucks
Kolejny milion dostarczonych przesyłek w Polsce przez Stuart
4 000 punktów odbioru FedEx Express w Polsce

Zaloguj się by skomentować