Zaloguj się

Pyszne.pl przetestuje innowacyjny rower w Gdańsku

Pyszne.pl, działający w branży food delivery, został zaproszony przez miasto Gdańsk do testów innowacyjnego roweru elektrycznego – Hooper. Jest to część programu NEDAM (New E-bikes Design for employees Active Mobility – nowoczesny rower dla wspierania mobilnej aktywności pracowników) polegającego na wykorzystywaniu tych zeroemisyjnych pojazdów. Dzięki współpracy między władzami miasta a Pyszne.pl kurierzy, korzystający na co dzień m.in. z e-skuterów, będą mieli możliwość sprawdzenia pojazdu w realizacji dostaw. Co istotne, rower ma możliwość zabrania na pokład większej liczby zamówień niż kurier w torbie, co może znacząco rozwinąć dostawy świadczone przez platformę.

Ruszył projekt, którego celem jest promowanie mobilności aktywnej pracowników oraz zmniejszenie liczby samochodów na ulicach miasta – podkreśla Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta ds. usług komunalnych. – Gdańsk, jako partner projektu europejskiego NEDAM współfinansowanego ze środków EIT Urban Mobility przekazał do bezpłatnego testowania bezpłatnie firmie Pyszne.pl, wyjątkowy rower elektryczny Hopper.


Testy potrwają do połowy listopada 2023 roku. Mają one na celu zbadanie skuteczności i przydatności tych rowerów do codziennych aktywnych podróży pracowników oraz zachęcenie do korzystania z bardziej zrównoważonych środków transportu. Projektowi NEDAM towarzyszy współpraca z partnerami, takimi jak Politechnika Eindhoven, Miasto Augsburg, Hopper Mobility, czy Carnet Barcelona. Warto dodać, że będziemy testowali ten wyjątkowy rower jako jedyne miasto w Polsce – zaznacza Kryszewski.

Rower elektryczny Hopper to nowoczesne rozwiązanie, które, mimo swojego kompaktowego rozmiaru, oferuje wygodę i komfort jazdy w miejskich warunkach. Rower ten wyposażony jest w pomocniczy napęd elektryczny i zaskakuje futurystycznym wyglądem. Dodatkowo, rowery są wyposażone w system GPS, co umożliwia ich łatwą lokalizację za pomocą aplikacji. Jednym z atutów rowerów Hopper jest to, że ich akumulatory nie zawierają kobaltu. To sprawia, że są to baterie bardziej ekologiczne i mogą być ładowane z gniazdka domowego.

W Pyszne.pl wspieramy innowacyjne rozwiązania w zakresie zrównoważonego transportu. Tym bardziej cieszy nas, że miasto Gdańsk zaprosiło nas do tego wyjątkowego projektu – mówi Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl – Nasza logistyka zmierza ku niskiej emisyjności, testowaliśmy już robota dowożącego jedzenie, na horyzoncie mamy wykorzystanie dronów w dostarczaniu zamówień. Warto dodać, że rynek dostaw dynamicznie rośnie już nie tylko jedzenie z naszej ulubionej restauracji, ale zakupy spożywcze czy drobna elektronika będą wkrótce przewożone przez kurierów. Tego typu rower jest idealnym rozwiązaniem zwiększającym nasze możliwości przewozowe oraz bezpieczeństwo i komfort ich pracy – dodaje Krupicz.

Hooper jest idealnym rozwiązaniem na pracę w drobnej miejskiej logistyce, jaką świadczy właśnie Pyszne.pl. Rowery są w pełni zabudowane, co ma znaczący wpływ na komfort kurierki czy kuriera i sprawia, że są w pełni użyteczne również w czasie deszczowej pogody. Pojazd jest wyposażony w kierunkowskazy, ogrzewaną przednią szybę i wycieraczkę. Jego bagażnik ma pojemność aż 200 litrów, co oznacza spore możliwości przewozowe. Ich standardowy zasięg to 60 km. Pojazd jest homologowany na ścieżki rowerowe i może się poruszać z prędkością do 25 km/h.

Czytaj także:
70 elektrycznych rowerów cargo we flocie DPD Polska
Rowery cargo bardziej przystępne dzięki leasingowi
Kolejny milion dostarczonych przesyłek w Polsce przez Stuart

Zaloguj się by skomentować