Zaloguj się

HarmadonCoreless™ - ekologiczna rewolucja w pakowaniu

 •  Artykuł sponsorowany
 • Kategoria: Logistyka

W dzisiejszym, dynamicznym świecie logistyki i transportu, niezawodne rozwiązania opakowaniowe stanowią klucz do efektywnego i bezpiecznego przemieszczania towarów. Jednak wraz ze wzrostem wymagań w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, producenci opakowań stawiają sobie coraz ambitniejsze cele – jednym z nich jest dostarczanie rolek folii stretch pozbawionych tekturowych rdzeni.

Jest to możliwe za sprawą innowacyjnego procesu konwertowania materiału z formy przemysłowej na rolki użytkowe, podczas którego formowanie nawoju przebiega z zachowaniem określonej trajektorii jego przyrostu. Droga przyrostu nawoju kontrolowana jest poprzez specjalne algorytmy zapisane w sterowniku PLC maszyny. Takie rozwiązanie zapewnia stałą kontrolę nad naprężeniem wstęgi oraz redukcję nacisku na wewnętrzne warstwy folii, co z kolei pozwala na zachowanie wewnętrznej średnicy rolki bez deformacji. Skomplikowana technologia wykorzystywana w najnowocześniejszych maszynach zapewnia stałą kontrolę nad wieloma procesami produkcji, co bezpośrednio wpływa na najwyższą jakość produkowanych folii, nawet o bardzo niskich grubościach.

HarmadonCoreless™ to marka innowacyjnych rozwiązań, jakimi są folie BEZTULEJOWE. Główną cechą charakterystyczną dla tych produktów jest brak tekturowego rdzenia. To prosta, ale znacząca zmiana, niosąca ze sobą ogromne pozytywne konsekwencje dla środowiska oraz efektywności procesów logistycznych, również pod kątem oszczędności.

 • EKOLOGIA:
  Eliminacja tuby pozwala zredukować zapotrzebowanie na surowce (zarówno nowe, jak i wtórne) do jej produkcji. Całkowity brak rdzenia eliminuje również potrzebę przechowywania i utylizacji tulei, co wpływa na znaczące zmniejszenie ilości odpadów oraz redukcję śladu węglowego. Wszystkie produkty HarmadonCoreless™ cechuje bardzo wysoka jakość wykonania, dlatego też każda rolka zużywa się do końca nie pozostawiając zbędnych odpadów.
 • EKONOMIA:
  Folia beztulejowa jest lżejsza od tradycyjnej, co prowadzi do zmniejszenia kosztów jej transportu, co przekłada się na korzyść zarówno dla środowiska, jak i portfela. Redukcja kosztów magazynowania oraz pozbycie się tulei przekładają się bezpośrednio na oszczędności dla firm korzystających z folii HarmadonCoreless™. Ich cena nie zawiera zbędnych kosztów tulei, dzięki czemu Klient płaci tylko za produkt, a nie za opakowanie.
 • EFEKTYWNOŚĆ:
  Ręczne foliowanie palet jest procesem uciążliwym i niewygodnym, tracimy przy nim duże ilości energii, co z kolei przekłada się na naszą efektywność w pracy. Żeby to ograniczyć możemy wybrać aplikatory dedykowane do pracy z foliami beztulejowymi, które nie tylko znacząco poprawiają wygodę pracy, ale również podnoszą jej wydajność i bezpieczeństwo. Dodatkowo przy ich zastosowaniu folia zostaje optymalnie wykorzystana podczas aplikacji.

Folie HarmadonCoreless™ - wsparcie i dostępność
Firma Folplast s.c. to przykład polskiego rodzinnego przedsiębiorstwa, które idzie naprzód w dziedzinie produkcji opakowań. Ich produkt - folie beztulejowe HarmadonCoreless™ to nie tylko nowoczesne rozwiązanie, ale także dowód na to, że dbałość o środowisko może iść w parze z efektywnością logistyczną. Wybierając produkty marki Harmadon® dla swojej firmy możemy osiągnąć dwie trudne do połączenia rzeczy: przyczynić się do ochrony naszej planety, a jednocześnie zredukować koszty prowadzenia działalności. Firma nie tylko produkuje innowacyjne folie, ale również oferuje szerokie wsparcie w zakresie ich implementacji pod potrzeby Klienta z uwzględnieniem jego infrastruktury oraz procesów pakowania.

Więcej informacji na stronie: www.folplast.com

 

Ostatnio zmieniany w środa, 22 listopad 2023 08:37
Zaloguj się by skomentować