Zaloguj się

Nowy magazyn cross-dock Packeta Poland w Bielsku-Białej

Packeta Poland otworzyła w Bielsku-Białej nowy magazyn cross-dock, w którym sortuje i wysyła przesyłki na ponad 70 różnych kierunków. To znaczący krok w rozwoju firmy, mający na celu usprawnienie procesu obsługi klientów oraz dostosowanie do rosnącej skali biznesu firmy w Polsce i tej części Europy.

Dotychczasowy magazyn w Cieszynie był niewystarczający w obliczu dynamicznego wzrostu liczby obsługiwanych przez Packetę zamówień. Uruchomienie hali magazynowej w Bielsku-Białej, o powierzchni 4.700 m2, jest odpowiedzią na rosnący popyt i potrzeby klientów, a co za tym idzie – obroty firmy.

Dzięki nowej inwestycji Packeta ma większe możliwości przeładunkowe, co pozwala na jeszcze szybszą i wygodniejszą dostawę zamówień do klientów – magazyn w Bielsku-Białej może obsłużyć aż 600 tys. paczek miesięcznie.

– Packeta Poland cały czas dynamicznie się rozwija. Nowy cross-dock przy południowej granicy kraju znacząco zwiększył nasze możliwości operacyjne, co pozwoli rozszerzyć skalę biznesu oraz sprostać rosnącym potrzebom klientów, dostarczając przesyłki jeszcze szybciej i wygodniej – powiedział Piotr Pydzik, COO w Packeta Poland.

Nowa nieruchomość w Bielsku-Białej, wybudowana przez Panattoni, posiada certyfikat BREEM – jeden z istotniejszych atestów budowlanych, służący do wyznaczania standardów w projektowaniu zrównoważonego, ekologicznego budownictwa. Obiekty spełniające wymogi certyfikatu BREEAM cechuje niższy koszt użytkowania, ograniczony negatywny wpływ na gospodarkę naturalną oraz także przyjazne środowisko dla zdrowia i komfortu użytkowników.

Dostosowanie magazynu do potrzeb operacyjnych Packety przebiegło bardzo sprawnie – od dnia podpisania umowy do pierwszych operacji logistycznych minęły około 2 miesiące. Całkowity koszt nowej inwestycji to 7 mln zł – rozłożony na 5 lat.

Magazyn w Bielsku-Białej daje pracę 42 stałym pracownikom, z możliwością przyjęcia kolejnych 40 tymczasowych – w szczycie sezonu. W przyszłym roku planowane jest dalsze zwiększenie zatrudnienia.

Obecnie Packeta posiada w Polsce dwa magazyny cross-dock: w Bielsku-Białej przy granicy z Czechami oraz w Konotopie pod Warszawą. Obsługują one wszystkie 33 rynki, na których obecna jest Packeta Group, ze szczególnym naciskiem na Czechy, Słowację, Węgry, Rumunię, Litwę, Łotwę, Estonię, Słowenię, Chorwację, Włochy, Niemcy, Hiszpanię, Francję.

Czytaj także:
Fala zwrotów na rynku e-mody testuje jej logistykę
Nowa metoda dostaw paczek do Czech z Allegro
DSV wzmacnia e-commerce w zachodniopomorskim

Zaloguj się by skomentować