Zaloguj się

Niezawodna pomoc w magazynie - wózki do kompletacji zamówień i rollkontenery firmy Elkom Trade

Zdaniem analityków rynek e-commerce w Polsce osiągnął stopień dojrzałości, co oznacza, że charakterystyczny dla ostatnich lat dynamiczny rozwój tego sektora gospodarki ustabilizował się. W najbliższych latach będzie on rósł systematycznie na stabilnym poziomie wynoszącym ponad 10 procent w skali roku. Badania analityków z PMR wskazują, że wartość polskiego rynku e-commerce wzrośnie w latach 2022-2027 z 92 do ponad 141 miliardów złotych. Potencjał branży jest obiecujący. Jak go zatem wykorzystać i przygotować się na oczekiwania klientów?

Dojrzałość sektora e-commerce oznacza między innymi to, że korzystający z niego klienci są już świadomymi swoich potrzeb i oczekiwań konsumentami. Zwłaszcza że coraz większą grupę zakupową, która będzie decydowała o wzroście rynku e-commerce, będą w najbliższych latach młode roczniki nabywców, które nie boją się stawiać konkretnych oczekiwań.

Logistyczna przewaga
Istotnym czynnikiem wpływającym na pomyślny rozwój sektora stanowią udoskonalenia oferty e-sklepów i platform sprzedażowych. Wprowadzenie darmowych dostaw i zwrotów, szybka realizacja zamówienia, czy zgodność zamówionego towaru z tym dostarczonym to filary branży. Wszystkie te elementy sprowadzają się do procesów logistyczno-magazynowych, których co prawda klient nie widzi, ale to one właśnie decydują o sukcesie. Sprawnie funkcjonujący i właściwie wyposażony magazyn stanowi istotę sukcesu firmy działającej w branży e-commerce. Finalnie logistyka i dobrze działający magazyn mogą być zatem źródłem przewagi konkurencyjnej.

Sprawdzone narzędzia magazynowe
Stworzenie właściwego systemu magazynowego usprawnia procesy logistyczne wewnątrz firmy, skraca czas realizacji zadań i wspomaga pracę pracowników. Elkom Trade to sprawdzony partner dostarczający wysokiej jakości wyposażenia magazynowego, w tym rollkontenerów i wózków do kompletacji zamówień. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i wsłuchaniu się w potrzeby klientów firma oferuje rozwiązania gwarantujące sprawny przepływ towarów w magazynie. Szeroki wybór nośników w ofercie polskiego producenta sprawia, że każdy klient może dopasować modele rollkontenerów i wózków do kompletacji zamówień do swoich potrzeb. Przekłada się to zarówno na sprawniejsze funkcjonowanie magazynu, ale co równie ważne, właściwie zabezpiecza transportowane towary przed uszkodzeniem jak i zmniejsza ryzyko pomyłek wynikających z nieprawidłowego kompletowania zamówień i przygotowywania towaru do wysyłki.

elkom3 1

Magazynowi pomocnicy
Wózki do kompletacji zamówień i rollkontenery z ich różnorodnymi możliwościami są nieocenionymi narzędziami pracy magazynowej. W procesie kompletacji zamówienia wybór właściwych produktów z magazynu to etap, w którym sprawdzą się wózki do kompletacji zamówień. Elkom Trade oferuje różne ich modele i konfiguracje, dzięki czemu są one dostosowane do specyfiki konkretnej przestrzeni magazynowej i towarów. Ich ergonomiczne kształty, kompaktowe wymiary i odpowiednie konstrukcje sprawiają, że dostarczane przez Elkom Trade rozwiązania są nie tylko efektywnymi, ale co równie ważne, bezpiecznymi narzędziami pracy.

Fachowa pomoc
Wózki do kompletacji zamówień i rollkontenery od Elkom Trade pozwalają usprawnić procesy magazynowe dzięki zwiększeniu efektywności, zmniejszeniu błędów i poprawie bezpieczeństwa pracowników. Zwiększona wydajność oznacza oszczędność czasu pracy pracownika, co w konsekwencji przekłada się na szybkość realizacji zamówień klientów. Możliwość doboru wyposażenia każdego wózka w dodatkowe półki, czy pojemniki na poszczególne zamówienia lub pojedyncze produkty sprawia, że każdy kolejny etap procesu staje się bardziej czytelny. To uporządkowanie powoduje, że nawet w momencie przerwania czynności pracownik może sprawnie i szybko do niej powrócić bez znaczącego zwiększenia ryzyka popełnienia błędu.

ET Total Box Managment
Stworzona przez specjalistów z Elkom Trade aplikacja ET Total Box Managment z czytnikiem RFID to nowoczesne rozwiązanie usprawniające funkcjonowanie magazynu. Zapewnia ona łatwo dostępną i prostą w obsłudze kontrolę nad stokiem pojemników i ich rotacją w magazynie. Aplikacja umożliwia śledzenie i identyfikację nośników i towarów w czasie rzeczywistym, płynną weryfikację zwrotów pojemników, szybką inwentaryzację stanów magazynowych. ET Total Box Managment można zintegrować z innymi systemami magazynowymi i stworzyć dopasowany do indywidualnych potrzeb klienta zintegrowany system magazynowy, który automatycznie przetwarza dane. W konsekwencji przekłada się to na wzrost jakości obsługi klienta.

elkom 2 2

Wózki do kompletacji zamówień z oferty Elkom Trade można doposażyć np. w czytniki kodów kreskowych i etykiet, tablety, a także wyświetlacze do śledzenia statusu zamówień. Te nowoczesne systemy redukują ilość błędów wynikających z niewłaściwego wyboru towaru, a to z kolei wpływa na zadowolenie i poczucie satysfakcji klientów, którzy otrzymują towar zgodny ze złożonym zamówieniem.

Wózek do kompletacji zamówień do pojemników Euronorm 600 x 400 mm jest solidnym i bezpiecznym narzędziem, które usprawnia proces kompletacji zamówień. Modułowa konstrukcja, lekkość i wytrzymałość ułatwiają obsługę wózka i pomagają pracownikom sprawnie realizować zadania.

Wykonane z najwyższej jakości surowców rollkontenery dostępne w ofercie Elkom Trade ułatwiają komplementację zamówień, a także pozwalają na szybki i bezpieczny przewóz towarów. Co więcej, łatwość ich montażu i demontażu sprawia, że wyposażeniu magazynu można kształtować dynamicznie i odpowiednio do bieżących potrzeb.

elkom 3 2

Zaloguj się by skomentować