Zaloguj się

GXO rozszerza współpracę z Avon

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

GXO Logistics, Inc., światowy operator logistyki kontraktowej ogłosił dzisiaj przedłużenie umowy z liderem branży urody i zdrowia, firmą Avon. GXO wspiera działalność Avon od 15 lat.

– Cieszymy się z przedłużenia naszej wieloletniej współpracy z Avon – powiedział Jean Luc Bessade, dyrektor zarządzający GXO na Polskę, Czechy i Rumunię – Jesteśmy dumni, że nasze działania operacyjne mogą wspierać zmieniające się potrzeby Avon związane z dostosowywaniem się do nowych przepisów oraz świadczyć usługi co-packingu i usługi wartości dodanej. Nasze wieloletnie partnerstwo z Avon rozwinęło się dzięki wysokiej jakości obsługi oraz otwartej komunikacji. Z niecierpliwością czekamy na rozszerzenie i ciągłe umacnianie naszego partnerstwa.

GXO zarządza centrum logistycznym w Garwolinie, które obsługuje największą fabrykę Avon w Europie i prowadzi dystrybucję produktów firmy do ponad 50 krajów w Europie, Afryce i Azji. Usługi GXO obejmują magazynowanie, usługi wartości dodanej i wsparcie produkcji. GXO dedykowało 2000 m2 na realizację usług wartości dodanej obejmujących przygotowanie spersonalizowanych świątecznych wersji produktów w specjalnych zestawach prezentowych, które zapewniają konsumentom końcowym wyjątkowe wrażenia i doświadczenia.

Centrum logistyczne GXO w Garwolinie zapewnia również obsługę omnichannel Avon. GXO zapewnia szeroki zakres wysokiej jakości usług co-packingu, w tym specjalistyczne etykietowanie i kody QR. Co roku nasz wysoko wykwalifikowany zespół przygotowuje co-packing tysięcy różnych zestawów promocyjnych pakowanych w torby, tacki i pudełka na prezenty z okazji różnych świąt.

GXO wspiera także Avon w spełnianiu wymogów prawnych i etykietowania produktów pod kątem zmian regulacyjnych obowiązujących na różnych rynkach, a nasze rozwiązania WMS optymalizują wydajność i produktywność. GXO obsługuje również wspólne rozwiązania magazynowe dla firmy Avon i jej dostawców, które zapewniają natychmiastowy dostęp do wysokiej jakości powierzchni i napędzają wzrost przy jednoczesnej minimalizacji kosztów operacyjnych na innych rynkach w całej Europie.

– GXO jest naszym wspaniałym partnerem od 2008 roku, pomagając nam realizować naszą misję tworzenia lepszego świata dla kobiet poprzez wspieranie ich przedsiębiorczości, odwagi i pomysłów na sukces. Usługi wartości dodanej oferowane przez GXO pomogły rozwinąć naszą współpracę. GXO towarzyszy nam także w osiąganiu naszych celów ESG. Liczymy na dalsze wsparcie GXO w rozwijaniu pełnego potencjału naszej logistyki – powiedział Andrew Wills, Senior Manager Logistics w Avon.

GXO wspólnie z Avon realizuje ambitne cele środowiskowe w centrum logistycznym w Garwolinie. Magazyn posiada certyfikat ISO 9001 od 2010 roku i ISO 14001 od 2014 roku. Zmniejsza ilość wytwarzanych odpadów poprzez ponowne wykorzystanie materiałów np. tektury, recykling ok. 97% makulatury opakowaniowej i 90% folii z tworzyw sztucznych oraz wykorzystanie dokumentacji elektronicznej w celu zmniejszenia ilości wydruków. W magazynie zmniejszono zużycie energii poprzez zastosowanie oświetlenia LED oraz optymalizację tras wózków widłowych redukując liczbę niezbędnych ładowań akumulatorów.

GXO angażuje się również we wspieranie lokalnych społeczności, których część stanowią jego pracownicy. W tym roku GXO było jednym z partnerów wydarzenia “Avon Kontra Przemoc - biegnij w Garwolinie", który jest częścią kampanii Avon przeciwko przemocy. Ponad 70 pracowników GXO wzięło udział w biegu, który odbył się w czerwcu.

Na całym świecie GXO obsługuje ponad 1 miliard produktów kosmetycznych rocznie i posiada ponad 40 lokalizacji dedykowanych obsłudze logistycznej luksusowych marek czołowych firm z branży urody i zdrowia. GXO optymalizuje łańcuchy dostaw, wykorzystując wiodącą w branży technologię, skalę i wiedzę specjalistyczną, aby usprawnić przepływ towarów i zapewnić najlepszą jakość obsługi klientów w zakresie e-commerce, dystrybucji wielokanałowej i logistyki zwrotów.

Czytaj także:
Współpraca Grupy Raben z Bankami Żywności
GXO rozszerza ofertę GXO ServiceTech
Nowe centrum dystrybucyjne dla Better Workplace

Zaloguj się by skomentować