Zaloguj się

MLP Group z finansowaniem mBank

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

MLP Group nawiązało współpracę z mBank S.A. Instytucja udzieliła finansowania w wysokości blisko 12 mln euro. Pozyskane środki zostaną wykorzystane na refinansowanie budowy obiektu magazynowego o powierzchni 32 tys. mkw., w centrum logistycznym MLP Pruszków II. W transakcji bankowi doradzała kancelaria prawna Kycia Legal Banking Finance.

MLP Group sfinalizowało transakcję z mBank S.A. Zgodnie z ustalonymi warunkami instytucja udzieliła finansowania w wysokości blisko 12 mln euro. Środki z kredytu zostaną przeznaczone na refinansowanie obiektu magazynowego D1 w centrum logistycznym MLP Pruszków II. W transakcji uczestniczyła kancelaria Kycia Legal Banking Finance jako doradca prawny banku.

Obiekt liczący łącznie 32 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej został oddany do użytkowania w pierwszej połowie br. Obecnie jest w całości wynajęty.  Z nowoczesnych przestrzeni korzysta firma GTV - międzynarodowy producent akcesoriów meblowych i oświetlenia LED.

Hala D1 posiada 38 ramp przeładunkowych. W kompleksie logistycznym wyróżnia się nową elewacją typu „szachownica” w kolorystyce zielono-szarej. Dla tej inwestycji prowadzony jest proces certyfikacja Breeam New Construction na poziomie Very good.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozwijania współpracy z  mBank. Transakcja wzmacnia stabilność finansową naszej Grupy i zapewnia możliwość kontynuowania dynamicznego rozwoju działalności operacyjnej. Nasze nowoczesne projekty magazynowe realizowane zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju, cieszą się uznaniem ze strony instytucji finansujących czego potwierdzeniem jest ta transakcja – powiedziała Monika Dobosz, CFO & Board Member w MLP Group S.A.

mBank z przyjemnością wsparł rozwój platformy logistycznej MLP Group, udzielając nowego finasnowania na nowoczesny projekt magazynowy. Współpraca z naszymi najlepszymi klientami ma dla nas ogromne znaczenie, a rozwijając innowacyjne projekty w tym segmencie spełniające najwyższe standardy potwierdzone odpowiednimi certyfikatami, realizujemy strategię zrównoważonego rozwoju – powiedział Bartłomiej Czuba, Deputy Head, Structured and Mezzanine Finance w mBank S.A.

Cieszymy się, że KLBF Kycia Legal mogła współpracować z mBank i MLP Group. Dziękujemy za zaufanie obu stron przy realizacji ich wspólnej transakcji” – dodał Grzegorz Kycia, Partner Kancelaria Prawna Kycia.

MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 420 tys. mkw. Wybrane budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne. MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej. Na terenie parku znajduje się przystanek autobusowy oraz działa samoobsługowa stacja wynajmu rowerów Nextbike.

Czytaj także:
Bank BNP Paribas finansuje nowe inwestycje Hillwood Polska o wartości ponad 48 mln Euro
HAVI Logistics podwaja powierzchnię w MLP Poznań
Panattoni z finasowaniem od BNP Paribas i budową w regionie warszawskim

Zaloguj się by skomentować