Zaloguj się

GXO przedłuża i rozszerza umowę z Amer Sports

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

GXO Logistics, Inc. światowy  operator logistyki kontraktowej, ogłosił dzisiaj przedłużenie i rozszerzenie o logistykę zwrotów umowy z Amer Sports będącym wiodącym producentem sprzętu sportowego i właścicielem marek: Salomon, Wilson, Arc'teryx i Atomic. GXO przejmuje obsługę logistyki zwrotów

– Cieszymy się, że możemy przedłużyć naszą wieloletnią, cenną współpracę z Amer Sports i rozszerzyć zakres naszych usług o logistykę zwrotów – powiedział Rui Marques, dyrektor zarządzający GXO we Francji – Od 2015 roku wdrażamy naszą wiodącą w branży technologię i doświadczenie, aby wspierać Amer Sports w ciągłym doskonaleniu logistyki, a teraz dodatkowo mamy możliwość wykorzystać naszą wiedzę w zakresie obsługi zwrotów towarów pochodzących ze sklepów detalicznych, B2B oraz e-commerce. Koncentrując się na ciągłym rozwijaniu naszych rozwiązań dla klientów, będziemy nadal stosować technologię do wspierania naszych pracowników tworząc dla nich jeszcze bardziej komfortowe środowisko pracy.

GXO zarządza logistyką dla Amer Sports w centrum logistycznym o powierzchni 52 000 m2 zlokalizowanym w Saint-Vulbas obok Lyonu we Francji. Ten nowoczesny magazyn posiada zautomatyzowane systemy przechowywania i pobierania paczek, które inteligentnie sortują produkty na przenośnikach zintegrowanych w całym obiekcie i szybko dostosowują się do sezonowych szczytów zamówień. Rozwiązania automatyzacji stale ewoluują wspierając Amer Sports w dostosowywaniu się do zmian w zachowaniu konsumentów, w tym przejścia z handlu detalicznego na e-commerce i rosnącej liczby zwrotów. Wraz ze skalowaną automatyzacją, obiekt wykorzystuje technologię adaptacyjną, w tym narzędzia zwiększające wydajność i ergonomię, takie jak skanery naręczne Proglove i inteligentne kamery Cognex. Podczas konfigurowania działań związanych ze zwrotami, GXO zwróciło szczególną uwagę na ergonomię stanowisk pracy, stosując stoły o regulowanej wysokości i dodatkowe oświetlenie.

– Doceniamy znaczące inwestycje GXO w technologię i zautomatyzowane rozwiązania, które poprawiają produktywność i wydajność oraz naszą zdolność do oferowania wyjątkowej obsługi naszym klientom. Przedłużyliśmy nasze partnerstwo, ponieważ jesteśmy pewni konsekwentnego zaangażowania GXO w doskonałą obsługę i ciągłe doskonalenie, aby umożliwić markom Amer Sports realizację celu, jakim jest ulepszanie świata poprzez sport – powiedziała Audrey Macle, DC Manager w Amer Sports.

Obok wysokich standardów operacyjnych, Amer Sports i GXO łączą wspólne działania na rzecz zrównoważonego rozwoju oraz realizacji celów ESG. GXO wdrożyło również zautomatyzowane rozwiązanie do pakowania, które rewolucjonizuje przygotowywanie zamówień, zwiększając produktywność, znacznie zmniejszając koszty materiałów i wysyłki oraz wpływ transportu na środowisko, przy jednoczesnym podniesieniu doświadczenia zakupowego przy rozpakowaniu przesyłki przez konsumenta końcowego. Magazyn zatrudnia również do pięciu uczestników programu Log'ins, będącego społecznym joint venture GXO z ARES. Log'ins promuje integrację społeczną we Francji, zapewniając szkolenia i pomoc w zatrudnieniu średnio 150 pracownikom w 2023 r., którzy są niepełnosprawni lub w inny sposób niezdolni do samodzielnego zatrudnienia w logistyce lub innych dziedzinach.

Wiodąca w branży automatyzacja i technologia GXO pomagają zwiększyć bezpieczeństwo, wydajność i produktywność klientów na całym świecie. W trzecim kwartale 2023 r. GXO zwiększyło łączną liczbę technologii i zautomatyzowanych systemów o 70% rok do roku. GXO przyspiesza również wdrażanie uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji, aby jeszcze bardziej zwiększyć produktywność.

GXO od kilkudziesięciu lat pomaga klientom we Francji optymalizować ich logistykę i obsługuje ponad 70 magazynów w całym kraju. GXO zarządza logistyką dla klientów z różnych sektorów, w tym e-commerce, handlu detalicznego, FMCG i technologii. We Francji GXO zatrudnia prawie 9 000 pracowników. W 2022 r. GXO zatrudniło ponad 1000 osób i zajęło 2. miejsce w rankingu najlepszych dostawców usług logistycznych we Francji pisma branżowego Supply Chain Magazine.

Czytaj także:
Transport szyty na miarę
GXO rozszerza współpracę z Avon
Kuehne+Nagel kontynuuje wzmacnianie własnej sieci drobnicowej w Europie

Zaloguj się by skomentować