Zaloguj się

Ferag.skyfall wyznacza nowe standardy sortowania

  •  Oprac. M.T.
  • Kategoria: Logistyka

Zaawansowana technologia sortowania ferag.skyfall to dla firm z sektora CEP (kurierskie, ekspresowe i obsługi paczek), zwiększona wydajność, lepsza precyzja i elastyczność. Nie ulega wątpliwości, że pouch sorter ferag.skyfall zrewolucjonizuje branżę CEP.

Firmy pocztowe i logistyczne, które głównie transportują przesyłki o stosunkowo niskiej wadze i objętości - takie jak listy, małe paczki, dokumenty lub małe przedmioty (w skrócie CEP), borykają się z różnymi problemami  związanymi z obsługą tego typu przesyłek. Wpływa to na różne aspekty ich działalności biznesowej. Aby skutecznie sprostać tym wyzwaniom, przedsiębiorstwa te muszą stosować innowacyjne technologie, wydajne procesy logistyczne, staranną kontrolę jakości i strategię zorientowaną na klienta. Ciągłe dostosowywanie się do zmieniających się warunków rynkowych i potrzeb klientów jest niezbędne, aby zachować konkurencyjność w branży.

Wprowadzenie pouch sorterów do branży CEP stanowi ważny krok w kierunku automatyzacji i lepszej wydajności. W czasach, gdy kluczowe znaczenie mają szybkie dostawy i sprawny ich przebieg, niewątpliwie są one krokiem w przyszłość dla całej branży, a dodatkowo pozwalają nie tylko na spełnianie, ale wręcz wykraczanie poza oczekiwania klientów.

Sorter przyszłości ferag.skyfall

Pouch  sorter ferag.skyfall to częściowo lub w pełni zautomatyzowany system opracowany do buforowania, sortowania i wewnętrznego transportu towarów. Opiera się na modułowej konstrukcji, w której paczki umieszczane są w indywidualnych kieszeniach. Woreczki te przemieszczają się po szynach przez różne stacje, gdzie są buforowane, sortowane i przygotowywane do dalszej obróbki.

Dzięki możliwości transportu ładunku o wadze do 15 kg na woreczek i gabarytom przedmiotu do 600 x 400 x 300 mm, ferag.skyfall wyróżnia się na tle innych tego typu rozwiązań. Doskonale radzi sobie z sortowaniem i transportem artykułów w różnych opakowaniach, wymiarach i wadze. Ferag.skyfall umożliwia także zebranie kilku przedmiotów w jednym woreczku i przetworzenie ich razem.

Inteligentna konstrukcja woreczków Ferag umożliwia delikatny i bezpieczny transport nieopakowanych lub niefoliowanych tekstyliów. Przód i tył zasobnika  Ferag są usztywnione. Dzięki temu woreczek otwiera się automatycznie. Podczas przenoszenia produkt wsuwa się do otwartej torebki. Następnie zamyka się automatycznie, a potem jest transportowany delikatnie przy zaoszczędzonym miejscu. Dodatkowo artykuł nie zsuwa się  na dno kieszeni  i tym samym nie powstają  zagniecenia. Specjalny zsyp podczas wyjmowania/przekazywania również optymalizuje transport.

Inteligentne rozwiązania

Ferag.skyfall spełnia również wymóg maksymalnej wydajności: przy konwencjonalnych rozwiązaniach woreczki sortujące zwisają z ustalonego punktu na szynie i przesuwają się w kierunku jazdy do stanowiska pracy, gdzie  są one napełniane lub opróżniane mechanicznie, jedna po drugiej . Po zakończeniu procesu pracownik za pomocą przycisku zwalnia torebkę do transportu i jednocześnie podnosi kolejną saszetkę. Z kolei woreczki ferag.skyfall zwracają się automatycznie i bez zakłóceń w stronę pracownika tuż przed jego stanowiskiem pracy, w trakcie procesu transportu . Operator  szybko i ergonomicznie opróżnia lub napełnia worek. Podczas jazdy worek odwraca się w kierunku jazdy. Zalety tego inteligentnego i użytecznego rozwiązania są oczywiste: oprócz optymalnej obsługi, funkcja ta eliminuje konieczność ręcznego zwalniania woreczków przez daną osobę. Skraca to czas oczekiwania, zwiększa wydajność oraz możliwości stanowiska roboczego do 1200 torebek na godzinę. Jeśli ferag.skyfall zostanie podłączony do zautomatyzowanej technologii przenośników lub stacji wprowadzających, wydajność można zwiększyć nawet do 1800 opakowań na godzinę. W tym przypadku przepustowość jest ograniczona jedynie wydajnością systemów innych firm, do których podłączony jest pouch sorter Ferag.

Większa prędkość i precyzja

Ferag.skyfall nie dość, że ma wysoką wydajność sortowania  w porównaniu do konwencjonalnych systemów sortowania, to może również buforować paczki, aby zaoszczędzić miejsce, dopóki nie będą potrzebne do dalszego przetwarzania. Każda przesyłka jest precyzyjnie rejestrowana i zarządzana przy użyciu technologii kodów kreskowych lub RFID. Ogólnie rzecz biorąc, prowadzi to do znacznej redukcji błędów i opóźnień w łańcuchu dostaw.

Modułowa budowa ferag.skyfall umożliwia adaptację i rozbudowę systemów według bieżących potrzeb. Pozwala to firmom CEP elastycznie reagować na wahania sezonowe i zmieniające się wymagania klientów. Dzięki integracji z ferag.skyfall usługi CEP mogą zapewniać dokładne informacje o śledzeniu każdej przesyłki w czasie rzeczywistym. Klienci mogą śledzić status swoich przesyłek i otrzymywać przejrzyste informacje o postępie ich dostaw.

Czytaj także:
Wyzwania logistyczne i automatyzacja procesów
Ferag AG przejmuje dereOida i prezentuje nowoczesną wizję magazynu
Cyfrowy bliźniak zwiększa szybkość i bezpieczeństwo obsługi przesyłek drobnicowych

Zaloguj się by skomentować