Zaloguj się

Hama Polska zwiększa powierzchnię magazynową

  •  T.J.
  • Kategoria: Logistyka

W wielkopolskim Robakowie zakończyła się rozbudowa kompleksu firmy Hama Polska. Inwestycję zaprojektowało oraz zrealizowało WPIP Construction. Dzięki temu powierzchnia magazynowa zakładu zwiększyła się do 9 tys. m kw. Powstała ponadto część socjalno-techniczna, drogi wewnętrzne oraz nowe miejsca parkingowe.

Rozbudowa obejmowała kompleks Hama Polska, który jest zlokalizowany w Robakowie (powiat poznański, gmina Kórnik). Efektem pracy WPIP Construction, czyli generalnego wykonawcy i projektanta inwestycji, jest m.in. powiększenie powierzchni magazynowej o 4,5 tys. m kw. Dzięki budowie nowej hali, wynosi ona teraz 9 tys. m kw. Jednak objętość części magazynowej kompleksu wzrosła o ponad 100 proc. Wszystko dzięki większej wysokości nowej hali. Wynosi ona 16 m.

Nowy obiekt posiada m.in. instalację tryskaczową. Hala została ponadto wyposażona w stalowy dach przeznaczony do montażu instalacji fotowoltaicznej. Dodatkowo powstała część socjalno-techniczna o powierzchni 200 m kw. oraz infrastruktura zewnętrzna – nowy wjazd na działkę, drogi i parkingi wewnętrzne, pompownia, zbiorniki przeciwpożarowe i retencyjne.

Zrealizowana właśnie inwestycja jest kontynuacją współpracy z Hama Polska, która trwa od wielu lat i zaowocowała wcześniej budową hali magazynowej oraz trzykondygnacyjnego biurowca – mówi Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. – To wiele mówi o filozofii działania naszej firmy nastawionej na sprawne projektowanie oraz budowanie, wysoką jakość wykonania, kompleksową obsługę inwestora i partnerskie relacje. Dzięki temu wielu klientów decyduje się na ponowne korzystanie z usług WPIP Construction.

Hama to firma, która jest obecna na rynku europejskim od 100 lat, stawiając na rzetelność, uczciwość oraz długoterminowe relacje z partnerami biznesowymi – dodaje Małgorzata Deckinger, prezes zarządu Hama Polska. – Dokładnie takie samo podejście dostrzegliśmy w WPIP Construction. Firmę charakteryzuje szacunek do ludzi, profesjonalne podejście, uczciwość oraz terminowość, poczynając już od fazy projektu. Dlatego realizacja budowy nowego obiektu była dla nas przyjemnością.

Żródło: Newseria 

 

Ostatnio zmieniany w środa, 06 grudzień 2023 11:26
Zaloguj się by skomentować