Zaloguj się

Czy można dostać dotację na zakup roweru elektrycznego?

Do tej pory dotacje na zakup pojazdów elektrycznych kojarzyły się głównie z autami. Nie każdy jednak wie, że dostępne są także dofinansowania na zakupów rowerów elektrycznych. W ten sposób znacząco można obniżyć kosztu zakupu jednośladu i sprawniej pokonywać za jego pomocą kolejne kilometry. Sam jednoślad z zasilaniem elektrycznym to znakomity wybór pod wieloma względami. Pozwala znacząco obniżyć koszty transportu, a przy tym gwarantuje lekkość przemieszczania się po drogach i ścieżkach rowerowych.

Dotacje na rowery elektryczne. Gdzie są realizowane i ile wynoszą?
Program dofinansowań na zakup rowerów elektrycznych realizowany jest na poziomie samorządowym. To władze miast decydują się na wprowadzenie tego rodzaju rozwiązań, które umożliwiają mieszkańcom tańszy zakup swoich wymarzonych jednośladów. Do tej pory dopłaty do zakupu rowerów elektrycznych były realizowane w Gdyni i Białymstoku. W tym drugim przypadku wynosiły aż 50% wartości roweru i mogły maksymalnie wynosić 2500 złotych. Dzięki temu każda zainteresowana osoba mogła w bardzo znaczący sposób zmniejszyć wszystkie ponoszone wydatki. Mogła pozwolić sobie na zakup wymarzonego pojazdu bez konieczności głębokiego zaglądania do kieszeni.
Chcąc kupić rower elektryczny, warto regularnie śledzić strony samorządowe. Dostępne dla mieszkańców dofinansowanie do roweru elektrycznego to coraz popularniejsze rozwiązanie, którego wprowadzenie rozważa więcej miast. Wszystko to przekłada się na fakt, że łatwiej można zaopatrzyć się w upragniony jednoślad, który będzie z powodzeniem użytkowany na co dzień. Dofinansowanie różnych pojazdów elektrycznych może w najbliższym czasie pojawić się również we Wrocławiu, Bydgoszczy, Kielcach czy Wałbrzychu.

Korzyści z postawienia na zakup rowerów elektrycznych
Zdecydowanie się na zakup roweru elektrycznego to pod wieloma względami świetny wybór. Przede wszystkim jednoślad wyposażony w elektryczne wspomaganie nie wymaga użycia dużej siły do pokonania wielu kilometrów. Dzięki temu idealnie sprawdza się w mieście i pozwala sprawnie dostać się w każde miejsce. Nie ma również, jak w przypadku samochodów elektrycznych problemu z parkowaniem. Rower z powodzeniem można zostawić pod biurem lub sklepem. Dodatkowo rowery elektryczne to niezwykle ekologiczne środki transportu w porównaniu z innymi pojazdami elektrycznymi. Nie generują żadnych zanieczyszczeń, a w dodatku raz kupione mogą posłużyć przez wiele kolejnych lat. Zwłaszcza z dofinansowaniem stanowią świetny wybór na bardzo długi czas.

Ostatnio zmieniany w środa, 06 grudzień 2023 13:12
Zaloguj się by skomentować