Zaloguj się

Rohlig SUUS Logistics rozszerza działalność w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i otwiera magazyn w Bratysławie

  •  T.J.
  • Kategoria: Logistyka

Rohlig SUUS Logistics, wiodący operator logistyczny w Europie Środkowo-Wschodniej, otworzył swój pierwszy magazyn na Słowacji. Nowa inwestycja, zlokalizowany w Bratysławie, to wielozadaniowe centrum logistyczne, które obejmuje zarówno magazyn, jak i terminal przeładunkowy. Ta podwójna funkcjonalność zwiększa efektywność obsługi towarów i ich dystrybucję na lokalnym rynku oraz w innych krajach w regionie CEE. Nowy magazyn, to obiekt o powierzchni 2300 mkw., który może pomieścić do 1500 europalet na nowoczesnych regałach. Ponadto, w słowackim oddziale SUUS oferuje szereg usług dodanych (np. kompletację zamówień czy co-packing).

W planach jest także rozwój usług celnych. Co więcej, lokalizacja magazynu ma kluczowe znaczenie dla usług transportowych świadczonych przez największego polskiego operatora. Obiekt znajduje się w pobliżu autostrady D1, która łączy Słowację, Czechy, Polskę, Węgry oraz Austrię. Oprócz usług magazynowych, SUUS kładzie duży nacisk na rozwój w regionie drobnicowego transportu drogowego, a także frachtu lotniczego i morskiego. – Wielu inwestorów postrzega Europę Środowo-Wschodnią jako jeden obszar biznesowy. W związku z tym, SUUS dynamicznie rozwija swoje usługi w regionie CEE – obecnie na Słowacji – ale chcemy kontynuować te działania także w naszych innych oddziałach. Budowa rozległej sieci połączeń i magazynów to jeden z elementów, który przybliża nas do strategicznego celu biznesowego, który zakłada, że Rohlig SUUS Logistics jest kluczowym graczem w obszarze usług logistycznych w Europie Środkowo-Wschodniej – mówi Artur Malarski, członek zarządu Rohlig SUUS Logistics odpowiedzialny za rozwój firmy regionie CEE.

Nowa inwestycja SUUSa to kolejny istotny krok w międzynarodowej ekspansji firmy. W ubiegłym roku polski operator otworzył swój pierwszy zagraniczny magazyn w Czechach, zaś w tym roku uruchomił kolejny, co przyczyniło się do zwiększenia możliwości operacyjnych firmy. Co więcej, w czerwcu SUUS dokonał akwizycji czeskiej firmy Joppa Logistics, specjalizującej się w usługach magazynowych i drobnicowym transporcie drogowym. Oprócz Czech i Słowacji, Rohlig SUUS Logistics ma także oddziały na Węgrzech, Rumunii, Słowenii, a także w Kazachstanie. – Słowacka gospodarka opiera się na eksporcie towarów m.in. z sektorów motoryzacyjnego i elektrycznego, a firmy te do rozwoju, potrzebują kompleksowych usług logistycznych. Właśnie dlatego otworzyliśmy nasz magazyn, aby dostarczyć niezbędne wsparcie klientom – wyjaśnia Michal Sisolak, Dyrektor Oddziału Rohlig SUUS Logistics na Słowacji – Połączenie magazynu logistycznego i terminala przeładunkowego znacznie przyspiesza procesy logistyczne, w tym obsługę przesyłek morskich, drogowych lub lotniczych oraz ich dalszą dystrybucję na terenie Słowacji czy krajów Europy Środkowej, Wschodniej i Południowej – dodaje.

Źródło: Rohlig SUUS Logistics.

 

Ostatnio zmieniany w poniedziałek, 11 grudzień 2023 13:27
Zaloguj się by skomentować