Zaloguj się

Urbino 9 LE electric w Niemczech już na ulicach miasta Erlangen

Solaris oficjalnie przekazał 7 autobusów elektrycznych do niemieckiego miasta Erlangen. To pierwsze zamówienie z Niemiec na najkrótszy model marki. Urbino 9 LE electric to elektryczny autobus niskowejściowy, przystosowany do ruchu w mieście i poza nim.

Na początku grudnia Solaris dostarczył 7 nowoczesnych, bezemisyjnych autobusów elektrycznych do niemieckiego miasta Erlangen. Przewoźnik Erlanger Stadtwerke Stadtverkehr GmbH zdecydował się na najkrótszy model Solaris, niskowejściowy autobus Urbino 9 LE electric, który dzięki swoim parametrom może być wykorzystywany także na trasach podmiejskich, dając przewoźnikom elastyczność w kierowaniu pojazdów na linie. Autobusy są zasilane w 100% ekologiczną energią elektryczną i będą kursować na nowej trasie CityLinie 299, przebiegającej przez centrum Erlangen. To pierwsze zamówienie firmy od tego przewoźnika.

Każdy z autobusów Urbino 9 LE electric oferuje pojemność pasażerską dla 50 osób, spośród których 21 może podróżować na miejscach siedzących. Dodatkowe 2 siedzenia są składane. Zasilane silnikiem elektrycznym pojazdy, energię czerpią z baterii o pojemności powyżej 250 kWh, rozmieszczonych zarówno na dachu, jak i w tylnej części autobusu. Elektryczne Urbino ładowane są poprzez klasyczne złącza plug-in. Zastosowane magazyny energii Solaris High Power o wysokiej gęstości energii zapewnią wysoką operacyjność autobusu na trasach, bez konieczności częstego ładowania.

Innowacyjne rozwiązania technologiczne to nie tylko zeroemisyjny napęd. Autobusy wyposażone są między innymi w zaawansowany system MirrorEye, zastępujący tradycyjne lusterka kamerami, co poprawia widoczność kierowcy i minimalizuje ryzyko wypadków, a także monitoring zwiększający bezpieczeństwo. Ponadto na pokładzie dostępne są praktyczne gniazda USB, rozmieszczone dla wygody pasażerów w ścianach bocznych. Autorski system eSConnect umożliwia zarządzanie flotą autobusów przez operatora transportu i daje mu możliwość kontrolowania parametrów autobusów na bieżąco i wpływania na ich wydajność.

Solaris utrzymuje swoją pozycję jako czołowy producent na europejskim rynku autobusów bateryjnych i wodorowych. Firma może pochwalić się imponującym portfolio zamówień, które obecnie obejmuje aż 3700 autobusów bezemisyjnych, z czego 2460 już aktywnie obsługuje trasy klientów. Wśród nich przeważające miejsce zajmują popularne modele bateryjne, także w Niemczech, gdzie w 32 miastach kursuje już ponad 370 autobusów zasilanych energią bateryjną.

Czytaj także:
Elektromobilność IVECO w rytm muzyki zespołu Metallica
Gniezno zamawia autobusy elektryczne z infrastrukturą ładowania
Wpływ elektromobilności na branżę oponiarską

Zaloguj się by skomentować